nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto ARCYBISKUP W DĘBNIE
ARCYBISKUP W DĘBNIE Email
Wpisany przez jn   
wtorek, 16 kwietnia 2013 14:44

Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki w minioną niedzielę gościł w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dębnie nad Wartą. Celem wizyty było udzielenie sakramentu bierzmowania 53 młodym ludziom z dębińskiej wspólnoty parafialnej. Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. W tym sakramencie ochrzczeni przechodzą dalszy etap chrześcijańskiego wtajemniczenia.

Ks. Arcybiskup nakładając ręce na kandydatów namaszczał ich olejem krzyżma na czole i wypowiadał słowa: ,,Przyjmij znamię Ducha Świętego''. Od tej chwili bierzmowani stają się współodpowiedzialni za losy Kościoła i żyjącego w Nim Chrystusa.
Metropolita Poznański spotkał się także z przedstawicielami rady parafialnej. Interesował się sprawami remontu świątyni, sytuacją rolników, edukacją młodzieży oraz kondycją okolicznych zakładów pracy. Duszpasterz otrzymał od ks. proboszcza Jacka Tosia album fotograficzny ze zdjęciami jego autorstwa oraz od radnego Jacka Nyczke książkę ,,Walory przyrodnicze Ziemi Nowomiejskiej''. Z racji zainteresowania przyrodą ks. Arcybiskup bardzo ucieszył się z tych prezentów.
- Życie wydaje się tu sielanką. Piękno przyrody sprawia, że ludzie są dobrzy i religijni. Pomagają ks. Jackowi w trosce o kościół gotycki – perełkę tego regionu. Zawsze, gdy tylko mogę, przyjeżdżam chętnie do malowniczego Dębna nad Wartą – powiedział ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

 

Autor: GPŚ | jn