nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto LINK DO PRZYSZŁOŚCI
LINK DO PRZYSZŁOŚCI Email
Wpisany przez GPŚ   
piątek, 19 kwietnia 2013 20:19

Filia biblioteczna w Chociczy zorganizowała dla uczniów ostatnich klas gimnazjum w Chociczy spotkanie z młodym profesjonalistą. Spotkanie odbyło się dnia 5 kwietnia 2013 r. w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” – nowego przedsięwzięcia Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowanego dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu kariery zawodowej w sposób nieszablonowy, uwzględniając przy tym rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

„Młodzi profesjonaliści” to ludzie niewiele starsi od gimnazjalistów, mający ciekawą i przyszłościową pracę. W ich pracy ważną rolę odgrywają nowe technologie.

Na zaproszenie biblioteki przyjechał Pan Paweł Harajda – absolwent Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na Wydziale Matematyki i Informatyki, współzałożyciel Stowarzyszenia Olsztyńskich Informatyków Olcamp promującego nowe technologie w regionie.

Spotkanie miało charakter warsztatowy – były quizy, dyskusje, pytania do profesjonalisty, itp. Pan Paweł opowiedział o swojej edukacji, co robił w czasie studiów oraz jak wygląda jego dzień pracy. Młodzież zainteresowana karierą profesjonalisty i ośmielona jego otwartością zadawała coraz bardziej dociekliwe pytania. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i mimo iż czas na przeprowadzenie spotkania minął – młodzież nadal dyskutowała z gościem.

/images/stories/artykuly/2013/1.NOWEmiasto/LinkDoPrzyszlosci

Autor: GPŚ