nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto WIANKI 2013 – TAKIEJ IMPREZY JESZCZE NIE BYŁO!
WIANKI 2013 – TAKIEJ IMPREZY JESZCZE NIE BYŁO! Email
Wpisany przez ama   
niedziela, 30 czerwca 2013 20:32

Tegoroczne Wianki, które odbyły się 23 czerwca 2013 roku, mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Wartą zapamiętają na długo. Wszystko to za sprawą gwiazdy wieczoru – Kamila Bednarka.

Wyjątkowość Wianków 2013 polegała też na odejściu od tradycyjnego wyglądu imprezy, która zresztą jeszcze całkiem niedawno stała pod znakiem zapytania. Problemem okazało się ciągłe podnoszenie się poziomu Warty, w związku z czym policja i sztab antykryzysowy nie wyraziły zgody na imprezę w lasku „Guć” w Nowym Mieście. Ostatecznie wójt  oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury podjęli decyzję, że Wianki odbędą się w Chociczy, a wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Plecione wianki tradycyjnie puszczane na rzece zostały zastąpione balonami. Pogoda na Wianka była w sam raz. Na początku imprezy, bo od 17.00 do 20.30 na boisku w Chociczy działała grupa „Piraci Kapitana Huuk’a”. Jej piracki okręt sprowadzono specjalnie dla najmłodszych. Komicy prowadzili gry i zabawy dla dzieci; malowali twarze, rzucali piłkami, tańczyli, rysowali, przeciągali linę. Wokół stały stoiska z małą gastronomią, zabawkami, Wielkopolska.travel, czyli Turystycznego Serwisu Regionalnego, zamki dmuchane, od zjeżdżalni do statków i dmuchanych konstrukcji z piłeczkami, kulami wodnymi, oraz kucyki. Na scenie przez cały czas nie brakowało atrakcji. Na początku wystąpiła kapela podwórkowa „Wyrzynarka”, nad którą pieczę trzyma Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście. Następnie na scenie zaprezentował się zespół disco-dance Alex. Wielkim zainteresowaniem cieszył się również młody, discopolowy wokalista z Torunia, Arek Kopaczewski, założyciel zespołu Bad Boys. Wokalista w kwietniu 2009 roku, został zaproszony do programu Ewy Drzyzgi „Rozmowy w toku”. Jego teledyski można oglądać w telewizji na kanale polo tv. Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpiła Ewelina – instruktorka zumby, która prowadzi swoje zajęcia od stycznia 2013 roku, w poniedziałki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą. Dziewczyna zaprezentowała swoje grupy taneczne.

Po tańcach nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy – pierwszy raz w historii na scenie w gminie Nowe Miasto pojawiła się gwiazda wielkiego formatu – Kamil Bednarek, który doprowadził do pisku setki fanek. Bednarek zadebiutował w 2010 roku, w III edycji programu „Mam talent!”, gdzie rzucił na kolana Agnieszkę Chylińską, i zajął III miejsce. Ma dopiero 22 lata, a występował już podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i w programie „Bitwa na głosy” w 2011 roku. Wokalista zrobił prawdziwą furorę. Ludzie śpiewali z nim, krzyczeli, piszczeli. Bednarek wraz ze swoim zespołem, zaśpiewał wiele znanych piosenek m.in. z albumu „Jestem…”, który ukazał się w 2012 roku. Po występie gwiazdy na scenie pojawił się DJ David, który poprowadził dalszą zabawę do godziny 1.00.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

KAMIL BEDNAREK - GWIAZDA TEGOROCZNYCH WIANKÓW

Z Kamilem Bednarkiem – gwiazdą tegorocznych Wianków nowomiejskich rozmawiała Tatiana Pawełczyk 

Autor: GPŚ | ama