nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ
SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ PIASECKĄ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 11 lipca 2013 09:06

Filia biblioteczna w Chociczy przy współpracy z Zespołem Szkół w Chociczy zorganizowała spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką. Spotkanie odbyło się w Zespole szkół w Chociczy dnia 25 czerwca 2013, w którym uczestniczyło blisko osiemdziesięcioro dzieci z „Zerówki” oraz klas I-III szkoły Podstawowej.

Wioletta Piasecka jest autorką wielu bajek i baśni dla dzieci, sztuk teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Książki autorki wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze.

Uczniowie przygotowali krótką inscenizację na podstawie baśni  „Zaczarowane bąbelki” , która rozpoczęła spotkanie. Pani Wioletta opowiadała o historiach związanych z pisaniem książek, o tym skąd czerpie pomysły,  jak powstawała książka, ile czasu poświęcała na pisanie oraz odpowiadała na wszystkie pytania dzieci, które niekiedy były bardzo zaskakujące.

Spotkanie było ubarwione „wróżbami”,  zagadkami oraz małym teatrzykiem kukiełkowym. Dzieci były zachwycone niebanalnym strojem autorki, która przebrana była za wróżkę.

Na zakończenie dzieci mogły zakupić książki oraz otrzymać autograf na folderach i zakładkach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez filię biblioteczną.

Autor: GPŚ