nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto KAMPANIA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA DZIECI TRWA
KAMPANIA O BEZPIECZEŃSTWIE DLA DZIECI TRWA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 12 lipca 2013 13:17

Każdy sposób, by uświadamiać dzieci o niebezpieczeństwie, które czyha na nich na drodze i o tym, jak bardzo trzeba być ostrożnym jest dobry – zwłaszcza w wakacje, czasie wolnym.

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd-zatrzymaj się i żyj” jest organizowana od 2005 roku, przez Zakład Linii Kolejowych, poszczególnych województw, w Wielkopolsce jest to Ostrów Wielkopolski. Na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą, przewodnikiem tej akcji jest strażak i radny Jacek Nyczke, który zorganizował spotkanie w ramach tej kampanii 7 lipca 2013 roku, podczas trwania festynu w Chwalęcinie. Nyczke, jest dyżurnym ruchu z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim i w związku z tym mówił o bezpieczeństwie i wręczał wszystkim dzieciom książeczki edukacyjne o tym, jak mają zachować się na przejazdach kolejowo-drogowych. Wszystko odbywało się przy kolejce przewożącej dzieci, która stanowiła wielką atrakcję na festynie.

Według badań statystycznych, w ciągu roku na polskich przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi od 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób, w tym i dzieci.

– Kampania społeczna o zachowaniu szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych trwa przez cały rok. Festyny rodzinne to także okazja do wspólnej edukacji dzieci i rodziców – powiedział Jacek Nyczke.

 

Autor: GPŚ | ama | Fot. Jacek Nyczke