nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto NOWOMIEJSKI RYNEK ROZKWITA!
NOWOMIEJSKI RYNEK ROZKWITA! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 15 lipca 2013 22:17

Kiedy 2 lata temu w lipcu, Głos Powiatu Średzkiego robił sondę uliczną na temat nowej pompy, która stanęła na nowomiejskim rynku wszyscy skupili się na wyglądzie samego rynku. Narzekali na jego wygląd, zarzucając władzom, że zrobili z tego miejsca brzydką patelnię i nie wierzyli w to, że plany mówiące o klombach kwiatów i drzew zostaną zrealizowane.

O upiększaniu Rynku w Nowym Mieście nad Wartą, wiele razy podczas sesji i komisji Rad Gminy, mówiła radna Julia Rzepka. Jesienią 2012 roku, dzięki środkom z funduszu sołeckiego (18 tys. złotych) oraz zaangażowaniu sołtys Agnieszki Król i Rady Sołeckiej, wymurowano sześć gazonów. Niedawno przyszedł czas na kolejny krok – sukcesywne obsadzanie tych gazonów ro­ślinami. W każdej wielkiej donicy znajduje się jedno drzewo, któremu towarzyszą kwiaty – tulipany, których zasadzono blisko 900 sztuk.

Swoje podziękowania za pomoc przy upiększaniu rynku wyraziła Rada Sołecka Nowego Miasta – Prace przy nasadzeniach jeszcze się nie zakończyły. Z cierpliwością czekajmy na rozwój sy­tuacji. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego „małego projektu” – powiedzieli.

 

Autor: GPŚ | ama | Fot. ama