nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto WYCIECZKA ROWEROWA DO ŚMIEŁOWA I BRZÓSTKOWA
WYCIECZKA ROWEROWA DO ŚMIEŁOWA I BRZÓSTKOWA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 08 sierpnia 2013 08:15

Zgodnie z zapowiedzią Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą, niedawno została zorganizowana wycieczka rowerowa do Śmiełowa i Brzóstkowa. Grupa licząca 34 osoby zebrała się koło budynku biblioteki, przy ulicy Poznańskiej w Nowym Mieście.

Wśród uczestników znalazły się nie tylko osoby dorosłe i dzieci, ale też seniorzy. Droga prowadziła przez Dębno, Lutynię, Lgów do Śmiełowa.

- Tam „zaparkowaliśmy” nasze pojazdy i udaliśmy się do pałacu gdzie pani Małgorzata Ratajczak przygotowała dla nas prezentację multimedialną  dotyczącą wielkopolskich śladów w „Panu Tadeuszu” – mówi jedna z uczestniczek wyprawy. Następnie grupa udała się na miejsce, gdzie przygotowano ognisko i można było upiec kiełbaski. Oprócz pałacu uczestnicy zwiedzali także Ogródek Zosi oraz pomnik wieszcza Adama Mickiewicza. Po lodach i kawie grupa ruszyła do pobliskiego kościoła w Brzóstkowie. Historię kościoła opowiedział uczestnikom wycieczki ks. Przemysław Kubiak. Z kościoła położonego na wzgórzu można było oglądać panoramę tzw. Szwajcarii Żerkowskiej. Ostatnim przystankiem podczas drogi powrotnej do Nowego Miasta była nowo wybudowana kapliczka Matki Boskiej Fatimskiej w Dębnie. Pogoda dopisała, a wycieczka była udana. – Już wstępnie umówiliśmy się na kolejny rajd. Tym razem chcemy odwiedzić Lgów i jeszcze raz Brzóstków – obiecuje jeden z organizatorów.

 

Autor: GPŚ | ama