nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto KILOMETROWE KORKI JESZCZE PRZEZ ROK?
KILOMETROWE KORKI JESZCZE PRZEZ ROK? Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
niedziela, 11 sierpnia 2013 12:07

Mimo, że remont mostu w Nowym Mieście zakończył się, ruch samochodów nadal odbywa się jednym pasem, a co za tym idzie tworzą się kilometrowe korki. Ta sytuacja nie zmieni się jeszcze przez ponad rok!

Most na Warcie w Nowym Mieście jest remontowany od kilku miesięcy. W kwietniu informowaliśmy o tym, że zapadła się część jezdni i przeprawa została całkowicie zamknięta dla ruchu. Drogowcy kontynuowali naprawę i po jakimś czasie otwarto jeden pas – ale tylko dla osobówek, aż w końcu również dla samochodów ciężarowych.

Od kilkunastu dni na placu budowy nic się nie dzieje, a ruch cały czas odbywa się wahadłowo. Jak się okazuje sytuacja ta potrwa jeszcze przez rok. Powodem tego jest fatalny stan techniczny mostu. Inspektor nadzoru budowlanego nie zgodził się na otwarcie dwóch pasów ruchu, bo ekspertyza specjalistów z Politechniki Poznańskiej wykazała, że konieczne są poważniejsze prace remontowe.  Na budowę nowego mostu nie ma szans. Trzeba więc w przetargu znaleźć wykonawcę, który naprawi most. To wszystko potrwa do sierpnia przyszłego roku. Do tego czasu ruch na moście w Nowym Mieście będzie odbywać się tylko jedną nitką, co jest bardzo złą informacją zwłaszcza dla osób, które codziennie przejeżdżają tym odcinkiem. Na całą sytuację denerwują się kierowcy, w tym Marcin (mieszkaniec Nowego Miasta) – Codziennie muszę wstać kilkanaście minut wcześniej, żeby nie spóźnić się do pracy. Jest to bardzo uciążliwe. Nie inaczej jest z przejezdnymi kierowcami.

– Nie mogę uwierzyć, że na jednej z głównych dróg tak długo remontowany jest taki niewielki odcinek mostu. To wstyd – mówi Piotr (kierowca TIR-a). Z całej sytuacji śmieje się starszy mieszkaniec Nowego Miasta Stanisław, który mówi, że stary poniemiecki most był nie do wysadzenia, a nowy rozwala się sam.

Autor: GPŚ | M.M