nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto FILMOWE PSY W HERMANOWIE
FILMOWE PSY W HERMANOWIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 19 września 2013 08:06

W niedzielę miłośnicy psów spotkali się na festynie w Folwarku Konnym w Hermanowie pod hasłem "Herman Przyjacielem Psów". Wśród zaproszonych gości znalazła się drużyna Agility De Luks – szkoła dla psów i klub sportowy w jednym, z Wrocławia. Zmagając się z "pogodą pod psem" prezentowali agility, frisbee, oraz taniec z psem. Wśród psich przedstawicieli Klubu zaprezentowali się m.in. filmowy "Sołtys" z serialu "Pierwsza miłość" oraz jego dubler do scen agresywnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyli się przedstawiciele Traperskiej Osady z Bolechówka, którzy pod wodzą mushera (przewodnika zaprzęgu) przewozili chętnych prawdziwym zaprzęgiem złożonym z czterech psów północy. Jak powiedział przewodnik: – Te psy bardzo łatwo mogą się przegrzać, dlatego taka pogoda, a właściwe niepogoda, jest dla nich idealna".

Głównym gościem festynu było Schronisko dla Bezdomnych Psów w Środzie pod przewodnictwem Krzysztofa Grzesieckiego. Na stoisku można było nie tylko dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat bezdomności psów, adopcji, czy wolontariatu, ale również kupić bilet w cenie 20 zł na październikowy koncert Pawła Antkowiaka, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na działalność Schroniska. W tym samym miejscu, wolontariuszka Schroniska i jednocześnie instruktor w szkole dla psów Canis Sapiens, Agnieszka Wojtaszak odpowiadała na różne pytania dotyczące szkolenia psów i rozwiązywania ich problemów. Wolontariusze wraz z siedmioma dorosłymi psami oraz pięcioma szczeniętami, próbowali złamać stereotypy dotyczące psów ze schroniska. A na wszystkich chętnych czekał konkurs na najsympatyczniejszego czworonoga, który wygrał przepiękny dalmatyńczyk.

Na stoisku groomerskim przedstawiciele salonu fryzjerskiego "Strzyżenie z sercem psów i kotów" z Poznania prezentowali swoje umiejętności na pupilach. Metamorfozę przeszedł jeden z mieszkańców średzkiego schroniska oraz przybyły wraz z przedstawicielkami WOPR nowofunland o imieniu Humbak. Porad weterynaryjnych udzielał lekarz weterynarii Hubert Nowak.

 

Więcej informacji z gmin znajdziecie tutaj 

Autor: GPŚ | MD