nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto POZNAJ SWOJEGO DZIELNICOWEGO
POZNAJ SWOJEGO DZIELNICOWEGO Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 20 września 2013 09:47

By ułatwić mieszkańcom powiatu średzkiego poznanie pracy dzielnicowych i łatwiejszy z nimi kontakt średzka policja rusza z akcją „Poznaj Swojego Dzielnicowego”. Co tydzień przedstawiać będziemy sylwetki poszczególnych funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Środzie. Dziś prezentujemy mł. asp. Piotra Cepę - dzielnicowego gminy Nowe Miasto.

Kim jest dzielnicowy 

Dzielnicowy to policjant, który ma za zadanie dobrze znać swój rejon, a także zjawiska występujące na jego terenie. Powinien też ścigać osoby popełniające przestępstwa i wykroczenia, nadzorować miejsca zagrożone i dbać o porządek i ład publiczny. To jednak nie wszystko. Jako policjant najbliższy obywatelom nie może zapominać o działalności profilaktycznej dla mieszkańców swojego rejonu, by chronić ich przed skutkami przestępstw. Do jego obowiązków należy również współpraca z lokalnymi jednostkami samorządowymi, placówkami oświatowymi, kuratorami oraz walka z przemocą w rodzinie.

Nowomiejski dzielnicowy

mł. asp. Piotr Cepa w Rewirze Dzielnicowych w Nowym Mieście n/Wartą pełni służbę 12 lat. Ponad rok temu został dzielnicowym mieszkańców nowomiejskiej gminy. Do jego rejonu należą miejscowości: Nowe Miasto, Wolica Kozia, Hermanów, Dębno, Wolica Pusta, Elżbietów, Stramnice, Aleksandrów, Klęka, Komorze Nowe, Komorze, Rogusko, Radliniec, Lutynia, Chocicza, Teresa, Utrata, Boguszyn, Boguszynek, Chromiec, Świętomierz, Kruczyn, Kruczynek, Kolniczki, Skoraczew, Szypłów, Tokarów, Michałów, Jadwigów i Wolica Nowa.

By się skontaktować

Z dzielnicowym można się skontaktować w Rewirze Dzielnicowych w Nowym Mieście, ul. Łąkowa 2 lub telefonicznie 61 286 73 40.

Nie samą pracą człowiek żyje

W życiu prywatny mł.asp. Piotr Cepa jest mężem i ojcem dwójki dzieci. To człowiek lubiący sport, w szczególności piłkę nożną i lekką atletykę. Wolny czas lubi spędzać aktywne, najchętniej na wycieczkach rowerowych. Nie stroni też od obowiązków domowych, w szczególności pracy na działce, która jest dla niego przyjemnością.

E.K, fot. KPP Środa Wlkp.