nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto KOLEJNY PLAC ZABAW GOTOWY
KOLEJNY PLAC ZABAW GOTOWY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 04 października 2013 09:57

Rok 2013 okazuje się być bardzo intensywnym czasem w gminie Nowe Miasto nad Wartą. Oprócz remontu wielu dróg, plany budżetowe objęły także renowacje placów zabaw. Niedawno pisaliśmy o nowym placu w Kolniczkach, teraz otwarto taki obiekt w Kruczynie.

Kolejny plac zabaw gotowy – tym razem w Kruczynie, gdzie stanął on na miejscu starego placu, za salą wiejską. Oprócz obiektu dla dzieci, w Kruczynie zrobiono także utwardzony podjazd do sali z kostki brukowej, dokonano elewacji natryskowej sali a z tyłu posadzono nowe rośliny. Na projekt pt. „Utwardzenie placu przy świetlicy w Kruczynie oraz wykonanie placu zabaw” „zamrożono” 85 758 złotych i 46 095,57 złotych. Na dofinasowanie tego zadania, została podpisana w dniu 14 maja 2013 roku, umowa w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Wykonawca został wyłoniony 11 lipca br. Niedawno nowo wyremontowany teren został przyjęty przez władze gminy, które przecięły wstęgę. Prace nad placem trwały krótko – zaledwie dwa tygodnie a wszystko monitorował Marek Banaszak, sołtys i radny, któremu wójt, Aleksander Podemski, podziękował za zaangażowanie na ostatniej sesji Rady Gminy. Największe wrażenie robi duża konstrukcja drabinek i zjeżdżalni z trzema wieżami. Oprócz tego dzieci mogą korzystać również z huśtawek, koników czy stołu do ping-ponga. W miarę upływu czasu, sołtys chce także postawić tam karuzelę.

Czas dróg i… placów zabaw? Na to wygląda, bo w przyszłym roku mają powstać, jeszcze 4 takie obiekty: w Chromcu, Wolicy Pustej, Chwalęcinie i Komorzy.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ TUTAJ 

Autor: GPŚ | ama, Fot. ama