nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto ZDJĘCIA MIESZKAŃCÓW GMINY TRAFIĄ DO ALBUMU?
ZDJĘCIA MIESZKAŃCÓW GMINY TRAFIĄ DO ALBUMU? Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 16 października 2013 12:37

W wakacje Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście ogłosili konkurs fotograficzny dotyczący gminy. Niedawno przyszedł czas na jego rozstrzygnięcie.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Wczoraj i dziś – Gmina Nowe Miasto w obiektywie” oraz wernisaż miały miejsce 7 października w GOK-u. Była  to pierwsza z imprez, które biblioteka i GOK przy współudziale sołectwa w Nowym Mieście przygotowały w związku z przypadającą w tym roku 730 rocznicą istnienia Nowego Miasta. – Na konkurs otrzymaliśmy około 60 prac od 10 uczestników – powiedział Maciej Kuderczak, dyrektor GOK. – Jury konkursowe postanowiło nagrodzić za najciekawsze prace Krzysztofa Cichonia z Nowego Miasta, Andrzeja  Gogulskiego z Jarocina oraz Dorotę Antczak z Boguszynka oraz przyznać jedno wyróżnienie dla Anny Cichoń z Nowego Miasta – dodał. Prace można oglądać do końca października codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki.

Przypomnijmy jeszcze, że konkurs był przeznaczony dla trzech grup wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczestnicy w wieku 12 –16 lat, drugą młodzież (17 – 20 lat), a trzecią dorośli powyżej 20 roku życia. Konkurs polegał na przygotowaniu zestawu trzech fotografii – jednej starej, drugiej współczesnej i ukazującej to samo miejsce w Gminie Nowe Miasto.

Konkurs jest początkiem przyszłorocznego projektu, który zależy od wsparcia funduszu m.in. z LGD „Zaścianek”. Ideą tej akcji jest powstanie albumu zdjęć i wydanie go w formie książkowej. W albumie mają się znaleźć stare i nowe fotografie tych samych miejsc. Dodatkowo w związku z tym przedsięwzięciem mają zostać zorganizowane warsztaty fotograficzne pod okiem fachowca.

 

Autor: GPŚ | ama