nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto MOC ATRAKCJI W NOWOMIEJSKIM GOK-U
MOC ATRAKCJI W NOWOMIEJSKIM GOK-U Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 16 października 2013 12:51

Już teraz można korzystać z wielu atrakcji, które na jesienne długie wieczory przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Mieście nad Wartą.

W poniedziałki od godz. 13.30 do godz. 17.45 prowadzone są warsztaty gitarowe dla dzieci, a już od listopada w godz. 16.00 – 18.00 na scenie będzie ćwiczyć grupa teatralna „Szare myszki”. Z kolei panie i nie tylko mogą skorzystać z zajęć fitness – zumby (w godz. 18.00 – 19.00). Jak zapewniają organizatorzy, zumba to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim bezlitosny pogromca kalorii.

Od 3 października, w poniedziałki swoje spotkania mają także harcerze. Od godz. 19.30 salę na próbę zajmuje kapela podwórkowa „Wyrzynarka”. We wtorki w godzinach popołudniowych uczniowie gimnazjum z Zespołu Szkół im. gen. J. H. Dąbrowskiego z Nowego Miasta będą gotować na zajęciach kulinarnych, a od godz. 16.30 do godz. 17.15 odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci z języka niemieckiego. Od 29 października będzie można też uczęszczać na warsztaty wokalne, tańczyć z zespołem młodzieżowym tańca nowoczesnego „Eltoro” (w godz. 17.30 – 19.00) lub zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, który będzie trwał przez listopad i grudzień. Kurs prowadzony jest przez Poznańską Akademię Tańca w oparciu o Światowy Program Tańca z zastosowaniem autorskiego programu pracy z parami (8 spotkań po 75 minut, jeden raz w tygodniu przez 2 miesiące – start 5 listopada o godz. 19.15).

We środę swoje zajęcia ma zespół folklorystyczny „Laskowiacy” i w miarę potrzeb, zespół śpiewaczy „Złota Jesień” oraz młodzieżowy zespół wokalny. Wieczorem w godz. 19.00 – 20.30 GOK zaprasza na relaksacyjne zajęcia jogi. W czwartki dzieci i wszyscy chętni mogą skorzystać z warsztatów plastycznych, a od 29 października także wokalnych. W piątki oprócz wieczorków warcabowo-szachowych czy tenisa stołowego, odbywać się będą próby zespołu rockowego „Poisoned Seed” i chóru „Domino Cantemus”, a od godz. 18.00 do godz. 19.00 – zumba.

 

Autor: GPŚ | ama