nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto 100 ZŁ PODWYŻKI W SZKOŁACH
100 ZŁ PODWYŻKI W SZKOŁACH Email
Wpisany przez Mariusz   
piątek, 09 stycznia 2015 11:06

Od 1 stycznia 2015 roku pracownicy niepedagogiczni w szkołach na terenie Gminy Nowe Miasto nad Wartą otrzymają 100 zł podwyżki. Taką informację przekazał na ostatniej sesji Rady Gminy wójt Aleksander Podemski.

W oświacie Gminy Nowe Miasto pracuje w sumie 59 osób na stanowiskach niepedagogicznych. – Realizujemy uzgodnienia, które były podjęte w czasie spotkania ze związkami nauczycielstwa i w projekcie budżetu jest ta kwota. W tej kwocie globalnej dla oświaty jest 100 zł na etat niepedagogiczny w placówkach oświatowych. Od 1 stycznia dyrektorzy mogą angaże zmieniać. W budżecie na szczęście na oświatę pieniądze są – mówił Podemski. Wójt odniósł się także do osób, które nie zarabiają kwoty minimalnej (1680 zł brutto). – Nie może być taka sytuacja, bo pracodawca się naraża na sankcje

i można iść do sądu pracy, jeśli pracownik nie otrzyma tej kwoty należnej. Ja w mojej 24-letniej działalności nie miałem takiej sytuacji, żebym ja komuś z gminy nie zapłacił kwoty, która mu się należy, bo jaki ja bym miał w tym cel. Nonsens.

Sprawa podwyżek i tego, jak je zagospodarować została przedyskutowana z dyrektorami szkół. Podobno pojawiły się głosy o niesprawiedliwości rozdzielania pensji, ponieważ młody pracownik zarabia tyle, co taki z dwudziestoletnim stażem. Ostatecznie ustalono, że to dyrektor placówki musi wiedzieć, komu dać więcej, a komu mniej.

Autor: GPŚ | ama