nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto STAWKI PODATKÓW NIE ZMIENIĄ SIĘ
STAWKI PODATKÓW NIE ZMIENIĄ SIĘ Email
Wpisany przez Mariusz   
piątek, 30 stycznia 2015 11:04

Jak podaje Urząd Gminy Nowe Miasto nad Wartą wysokość stawki podatku od nieruchomości i rolnego w 2015 roku nie zmienią się.

W roku 2015 wysokości stawek podatku od nieruchomości i podatku rolnego na terenie Gminy Nowe Miasto n/Wartą pozostaną bez zmian. Obowiązują więc stawki uchwalone w r. 2013 – podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 0,59 zł od 1m2 powierzchni, od gruntów pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych – 2,35 zł od 1 ha powierzchni, od gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,12 zł od 1m2 powierzchni. Jeśli chodzi o budynki stawki przedstawiają się następująco: budynki mieszkalne – 0,72 zł od 1m2 powierzchni użytkowej, budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynki mieszkalne lub ich części zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej – 16,04 zł od 1m2 powierzchni użytkowej, budynki zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 9,52 zł od 1m2 powierzchni użytkowej, budynki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajęte przez podmioty udzielające tych świadczeń – 4,68 zł od 1m2 powierzchni użytkowej. Podatek od budowli wynosi 2% ich wartości.

Podobnie jak w przypadku podatku od nieruchomości, podatek rolny również nie ulegnie zmianie. Reguluje to uchwała Rady Gminy z 6 listopada 2014 r. Podatek rolny będzie wynosił 53 zł za 1 dt. Przypomnijmy, że w 2014 roku, średnią cenę skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego obniżono z kwoty 61,37 zł za 1 dt do kwoty właśnie 53 zł za 1 dt.

 Autor: GPŚ | ama