nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto CHCĄ CZYSTEGO POWIETRZA
CHCĄ CZYSTEGO POWIETRZA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 02 listopada 2016 12:21

Do końca tygodnia do wszystkich gospodarstw domowych i firm na terenie gminy Nowe Miasto powinna trafić ulotka zachęcająca mieszkańców, aby wspólnie zadbali o czyste powietrze w gminie. To początek dużej ekologicznej akcji na terenie nowomiejskiej gminy.

Jak informują organizatorzy akcji Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowomiejskiej i Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Nowe Miasto nad Wartą „Środowisko Zdrowe dla Ludzi” - Nasz cel to zwalczenie palenia śmieciami w piecach. Jest to niestety plaga małych miejscowości i wsi, gdzie powietrze potrafi być dużo gorszej jakości niż w centrach dużych miast.

Akcja ulotka ma uświadomić mieszkańcom, że palenie śmieciami to tylko pozorna oszczędność, ponieważ tak naprawdę płacimy zdrowiem swoim, oraz swoich bliskich.

Jak deklarują stowarzyszenia, akcja ta to dopiero pierwszy krok w ratowaniu czystego powietrza w nowomiejskiej gminie. Działania, które stowarzyszenia będą podejmować w najbliższym czasie to m.in.: - seria zajęć edukacyjnych w szkołach podstawowych na terenie gminy, które mają zwiększyć świadomości uczniów w temacie zagrożeń wynikających ze złej jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy; - w szczycie sezonu grzewczego przeprowadzone zostaną pomiary jakości powietrza w wybranych lokalizacjach na terenie gminy, które mają pokazać jak wypada nowomiejska gmina na tle innych gmin; - zwiększanie świadomości mieszkańców, jaka jest jakość legalnego opału i pieców C.O, których używamy.Tak wygląda ulotka, któa lada dzień dotrze do mieszkańców nowomiejskiej gminy.

Autor: GPŚ | MM