nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport AMBICJA TO ZA MAŁO. UKS ŚRODA – PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3
AMBICJA TO ZA MAŁO. UKS ŚRODA – PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 16 września 2013 21:05

Dla entuzjastów siatkówki było to wydarzenie na miarę rozegranego tydzień wcześniej spotkania piłkarskiego Polonii z Lechem. Tym razem do Środy przyjechały siatkarki Pałacu Bydgoszcz i w towarzyskim spotkaniu ograły miejscowy UKS 3:0.

Spotkanie rozegrane w hali ZSR było efektem przejścia średzianki Julii Twardowskiej do drużyny pięciokrotnych mistrzyń Polski. Sparing zespołów dokonujących między sobą transfery, to coraz częściej pojawiająca się klauzula w umowie zawieranej pomiędzy nimi. Ostatnia niedziela wydawała się idealnym terminem, bowiem drużyna Pałacu, wciąż przygotowująca się do inauguracji Orlen Ligi (5 października), dzień wcześniej wzięła udział w X Turnieju o Puchar Burmistrza Jarocina.

Niewiele po godzinie 15. trybuny hali ZSR zaczęły zapełniać się pierwszymi kibicami. Rozgrzewkę obu zespołów, czyli praktyczną lekcję zasad siatkówki, urozmaicał konferansjer imprezy, zachęcając kibiców do żywiołowego dopingu.

Później nastąpiło przedstawienie obu ekip. Szczególne brawa powitały 18-letnią „sprawczynię” spotkania, Julię Twardowską, która wraz z dwoma innymi średziankami występującymi na co dzień w juniorskich drużynach Pałacu – Magdaleną Karpińską oraz Kristiną Penowską przybrały jednorazowo barwy macierzystego klubu.

Od początku spotkania, zgodnie z przewidywaniami, to zawodniczki z Bydgoszczy osiągnęły przewagę, zwyciężając w pierwszym secie 25:12. Szkoda, że zawodniczki UKS-u przespały pierwsze minuty drugiej odsłony gry, kiedy to straciły cztery punkty, nie zdobywając w tym czasie żadnego.  Od tego momentu różnica klas obu zespołów zatarła się i gdyby nie feralny początek drugiego seta, w hali ZSR mogłoby zapachnieć sensacją. Braki w umiejętnościach nasze zawodniczki nadrabiały imponującą ambicją. Bydgoszczanki przez długi czas nie potrafiły zwiększyć czteropunktowej przewagi. Niewielką stratę średzianki utrzymywały aż do stanu 17:21. Ostatecznie set zakończył się porażką 19:25.

W trzecim secie podopieczne Zbigniewa Staszaka opadły z sił i Pałac już bez większych problemów ograł nasze dziewczyny do13. W trakcie ostatniej partii spotkania doszło do symbolicznego momentu, kiedy to bohaterka niedzielnego wydarzenia, Julia Twardowska zamieniła barwy UKS-u na trykot ekipy z Bydgoszczy i pomogła swym nowym koleżankom przypieczętować pewne zwycięstwo.

Impreza nie zakończyła się jednak wraz z momentem zdobycia przez Pałac dwudziestego piątego punktu. Po meczu Julia odebrała pamiątkową statuetkę od Burmistrza Środy Wojciecha Ziętkowskiego. Następnie głos zabrali włodarze klubu znad Brdy, zachwalając współpracę obu klubów w trakcie transferu utalentowanej średzianki, a także nagrodzili indywidualnie zawodniczki, które dzień wcześniej wyróżniły się podczas mocno obsadzonego turnieju w Jarocinie, w którym bydgoszczanki zajęły 2 miejsce.

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież