nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ZAKOŃCZYLI SEZON PO SWOJEMU
ZAKOŃCZYLI SEZON PO SWOJEMU Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 26 września 2013 10:59

ZSM2013_11

W minioną sobotę kilkaset motocyklistów z całej Polski postanowiło zakończyć sezon motocyklowy   w Środzie. Przyjechali na zaproszenie Etyliniarzy, którzy zasłynęli między innymi z organizacji rozpoczęcia i zakończenia sezonu motocyklowego. Motocykliści spotkają się na drogach dopiero wiosną.

Piękna, letnia sobota  przyciągnęła do Środy na kolejne już "Zakończenie sezonu motocyklowego" około 700 motocyklistów z całej Polski. Etyliniarze - Motocykliści Ziemi Średzkiej zasłynęli z imprez na rozpoczęcie i zakończenie sezonu nie tylko wśród średzian, którzy licznie przybywają na te imprezy, ale również wśród motocyklistów z całej Polski.

Tradycyjnie zakończenie sezonu rozpoczyna się od Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Edę, motocyklistę który jeździ w barwach klubu SHARKS MC POLAND. Msza sprawowana była w intencji zmarłych motocyklistów, których nie ma już wśród nas. Ksiądz przypomniał, aby pamiętać i czuć respekt dla maszyn, którymi porusza się każdy z motocyklistów oraz, żeby nie zapominać o patrzeniu w lusterka. Po mszy  świętej, około godz. 14:00 w eskorcie średzkiej policji motocykliści udali się na przejazd ulicami naszego miasta, aby na końcu spotkać się nad jeziorem, gdzie odbył się pokaz motocykli i impreza. Jak co roku podczas przejazdu motocykli przez miasto uczestniczyło wielu średzian, którzy ustawiali się na trasie przejazdu parady, aby podziwiać piękno motocykli. Można śmiało powiedzieć, że przejazdy na rozpoczęcie i zakończenie sezonu motocyklowego stały się już tradycją w naszym mieście i mieszkańcy bardzo chętnie wychodzą z domów, aby obejrzeć paradę. Nad jeziorem jak co roku było ognisko, kiełbaski i grochówka. Oprawą muzyczną imprezy zajął się zespół DJ4YOU, który do późnych godzin bawił zgromadzonych motocyklistów. Motocykliści tradycyjnie podczas imprezy zorganizowali zbiórkę , która zostanie przekazana ciężko choremu Kubie Maćkowiakowi, synowi motocyklisty ze Środy Wlkp. oraz dzieciom z Domu Dziecka w Bninie.

ZSM2013_7 ZSM2013_8 ZSM2013_19 ZSM2013_25 ZSM_199

Autor: GPŚ | M.M

Organizatorzy imprezy, przepraszają wszystkich mieszkańców za chwilowe niedogodności podczas parady przez miasto.

Organizatorzy serdecznie dziękujemy sponsorom:

Urząd Miasta Środa Wielkopolska,  Pachura Moto-Center, Norbert Pachura, Jacek Ochowiak, Max Marina, Solarium Izabela, Mark-John Janusz Przybylski, Piekarnia-Cukiernia ADAM i EWA, Ka-Boom, DAR-KO Dariusz Kornecki, Głos Powiatu Średzkiego, Gazeta Średzka, P.W.Haniewicz, restauracja GOODY, Paweł Walkowiak, Paweł Stępa, Patryk Różański.


 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież