nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport MŁODZI ZAPAŚNICY NA MMM W KROTOSZYNIE
MŁODZI ZAPAŚNICY NA MMM W KROTOSZYNIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 30 września 2013 10:10

W dniach 27-28 września w Krotoszynie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach, w stylu wolnym. W silnie obsadzonym turnieju udział wzięło 123 zawodników z 20 klubów. ULKS Tęczę Środa Wielkopolska reprezentowali trenerzy: Krzysztof Kaźmierowski, Waldemar Gołębiewski i sędzia zawodów Krzysztof Krotofil.

Średzcy zapaśnicy walczyli ze zmiennym szczęściem. Oskar  Staszewski w kategorii do 38 kg zajął 7 miejsce, Michał Piątek w kategorii do 42 kg zajął 20 miejsce, Cezary Ignaszak w kategorii do 66 kg zajął 3 miejsce, Jakub Jastrząb w kategorii do 85 kg zajął 5 miejsce  i w tej samej kategorii wagowej Karol Pawlak zajął 7 miejsce. Drużynowo Tęcza wywalczyła 9 miejsce na 20 klubów, przy starcie tylko 5 zawodników. Dla Cezarego Ignaszaka był to pierwszy występ jako gimnazjalisty Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” i od razu z bardzo dużym sukcesem, natomiast Jakub Jastrząb pierwszy raz udanie wystąpił jako gimnazjalista Zespołu Szkół Akademickich. W ten sposób zapasy zawitały do kolejnych szkół w Środzie Wielkopolskiej. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni jeszcze wielokrotnie dzielnie będą reprezentować klub i szkoły – dodaje K. Kaźmierowski. Następna okazja w najbliższą sobotę,  w Poznaniu gdzie odbędą się równie ważne zawody z cyklu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w stylu klasycznym, stylu trudniejszym dla naszych zawodników, mimo to liczymy na udany występ.

Autor: GPŚ | gips
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież