nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport I TURNIEJ MISTRZOSTW WZHT MŁODZIKÓW
I TURNIEJ MISTRZOSTW WZHT MŁODZIKÓW Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 01 października 2013 12:22

W niedzielę 29 września 2013r., na obiektach sportowych KS Lipno Stęszew odbył się I Turniej Mistrzostw WZHT Młodzików w hokeju na trawie organizowany przez KS Lipno Stęszew oraz KS Wartę Poznań.

Udział w rozgrywkach zgłosiło 9 drużyn: AZS AWF Poznań, WKS Grunwald Poznań, UKH Iuventa I Środa Wlkp., UKH Iuventa II Środa Wlkp., KS Lipno Stęszew, Polonia Środa Wlkp., UKS SP 26 Poznań, KS Stella Gniezno i KS Warta Poznań. W obecnej formule mecze będą rozgrywane system każdy z każdym w 3 rundach podzielonych na 9 turniejów (3 turnieje jesienią 2013r. i 6 turniejów wiosną 2014r.) Przed rozpoczęciem rozgrywek obydwie drużyny UKH Iuventa otrzymały od sponsora – Plawgo Consulting Heilbronn, acero-hokey.pl komplety koszulek i spodenek sportowych, który wcześniej również ufundował dla drużyny młodzików kije hokejowe.  Mecze rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do godziny 14.00. Drużyna UKH Iuventa I Środa Wlkp. rozegrała 2 mecze, w których odniosła zwycięstwa: z KS Lipno Stęszew 6:5 i z ZAS AWF Poznań 9:0. Natomiast druga drużyna UKH Iuventa II Środa Wlkp., która w większości składa się z początkujących adeptów hokeja na trawie rozegrała 3 mecze: z AZS AWF Poznań, WKS Grunwald Poznań  i KS Warta Poznań, w których odniosła porażki. Wypada zaznaczyć, że poziom rozgrywanych meczy był bardzo wysoki i dostarczał wiele emocji wszystkim zebranym kibicom. Należy również podkreślić, że klub UKH Iuventa Środa Wlkp. jako jedyny zgłosił do rozgrywek 2 drużyny, a drużyna UKH Iuventa I Środa Wlkp. jako jedyna drużyna odniosła wszystkie zwycięstwa w rozegranym I Turnieju Mistrzostw WZHT Młodzików w hokeju na trawie.

W rozgrywkach, w drużynie UKH IUVENTA I Środa Wlkp. zagrali: Dobroś Patryk, Gościniak Miłosz, Kijak Aleksander, Kubiak Mateusz, Lepczyński Adam, Małecki Dominik, Mieloszyński Marcel, Polody Filip, Szczęsny Marcin, Szymbrowicz Kryspin, Żakowski Dawid, Żelek Bartosz.

Natomiast  w drużynie UKH IUVENTA II Środa Wlkp. zagrali: Adamczyk Szymon, Deska Łucja, Kawiński Damian, Pankiewicz Krystian, Puszkar Patryk, Puszkar Karolina, Smordowska Weronika, Szczęsna Marika, Sikorski Maciej, Sikorski Mateusz, Wróblewska Paulina, Wróblewski Bartosz.

Już za tydzień w niedzielę 6 października 2013r. o godz. 13.00 w Środzie Wlkp. na stadionie przy ulicy Sportowej odbędzie się II Turniej Mistrzostw WZHT Młodzików w hokeju na trawie organizowany przez UKH Iuventa Środa Wlkp. Serdecznie zapraszamy.


Autor: Andrzej Polody
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież