nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SZACHOWY ZAWRÓT GŁOWY
SZACHOWY ZAWRÓT GŁOWY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 07 października 2013 23:18

W niedzielę w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie odbył się turniej szachowy „Nie tylko dla seniorów”, którego organizatorem był średzki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Chęć współzawodnictwa w tej królewskiej dyscyplinie przyciągnęła nie tylko dorosłych, ale także i tych najmłodszych, którzy, jak się okazało, kryją w sobie duży potencjał.

Zwyciężył Michał Szymenderski, który w ciekawych, szczególnie w końcówce, pojedynkach nie poniósł ani jednej porażki. II miejsce należało do Krzysztofa Katafiasza, a III miejscem mógł się poszczycić Eugeniusz Owczarzak. Laureaci otrzymali nagrody i statuetki szachowe, które wręczył prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Edward Formanowicz oraz  Julian Kempa – radny Powiatu Średzkiego. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Warto wspomnieć także o najmłodszych szachistach, którymi byli: Vanessa i Nicole Węcławiak (6 i 9 lat), Krzysztof Katafiasz (13 lat) oraz Mikołaj Grynia (8 lat), którzy mimo zaciętych potyczek (także rodzinnych) walczyli bardzo dzielnie.

Nad całością zawodów czuwał sędzia główny – Hieronim Reimann. Turniej cieszył się całkiem dobrą frekwencją, co pokazuje, że pasja gry w szachy nie zanika, wręcz przeciwnie – jest przekazywana z pokolenia na pokolenia.

 

Autor: GPŚ | BAOBAB
 

Komentarze  

 
#1 Arek 2013-10-08 07:56
Świetna gra!, gratuluje zwycięzcą
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież