nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, BRACTWO KURKOWE ORGANIZUJE ...
W RAMACH OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, BRACTWO KURKOWE ORGANIZUJE ... Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 30 października 2013 20:19

Jak już pisaliśmy w poprzednich artykułach dotyczących turniejów strzeleckich Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Środzie Wlkp., 16 listopada odbędzie się ostatni w tym sezonie Turniej Niepodległościowy.

Na zbliżającym się ostatnim turnieju zostanie wyłoniony zwycięzca „Ligi Mieszkańców Powiatu Średzkiego”, która toczyła się przez cały sezon strzelań. W trakcie imprezy nastąpi wręczenie nagród, a wśród nich nagrody głównej, jaką jest skuter Romet-Retro.

Oprócz tego turnieju odbędą się strzelania do: Tarczy Niepodległościowej – fundatorem jest tradycyjnie KBS – Środa Wlkp., Tarczy Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Powstańczych Marii Mielcarzewicz, Tarczy Czarnoprochowej – fundatorem jest Brat Andrzej Krajniak, Tarczy Zapadkowej – fundatorem jest Brat Kazimierz Sroczyński, Tarczy Charytatywnej – fundatorem jest aktualny Król Kurkowy, Brat Radosław Stefaniak, Tarczy Złotej – fundatorem jest Bractwo, a zasady strzelania do niej będą takie same, jak na ostatnim turnieju strzeleckim, Tarczy Andrzejkowej – ufundowanej przez „Andrzejów” – Braci kurkowych, Tarczy Pań – fundatorem jest Brat Ryszard Kurnatowski.

Jednak ozdobą turnieju strzeleckiego będzie rywalizacja pomiędzy najlepszymi strzelcami turnieju „Ligi Mieszkańców Powiatu Średzkiego”, a najlepszymi strzelcami Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Środzie Wlkp., w której główną nagrodą będzie „I Tarcza Pancerna”.

Imprezą towarzyszącą będzie wystawa zabytkowej broni pancernej oraz wystawa militariów w postaci krótkiej broni palnej, a także wystawa tarcz strzeleckich KBS – Środa Wlkp. Turniej i imprezy towarzyszące odbywają się jak zwykle na terenie średzkiego LOK-u. W trakcie rywalizacji oraz kibicowania będzie można posilić się pyszną grochówką z kuchni polowej. Nie zabraknie też dobrej muzyki.

A oto przewidywany plan turnieju. O godz. 10.00 zaplanowano rozpoczęcie imprezy i powitanie zaproszonych gości. O godz. 11.00 nastąpi rozpoczęcie pokazów militariów, wystawionego sprzętu oraz tarcz strzeleckich, a także wszystkich strzelań turniejowych. Zakończenie turnieju „Ligi Mieszkańców Powiatu Średzkiego” przewidziano na godz. 15.30. Po nim o godz. 16.00 będzie przywitanie i poczęstunek dla gości honorowych. O godz. 17.00 nastąpi zakończenie wszystkich pozostałych strzelań turniejowych i co najważniejsze, ogłoszenie wyników i wręczenie głównej nagrody w turnieju „Ligi Mieszkańców Powiatu Średzkiego”. Pół godziny później zaplanowano Strzelanie do Kura, o godz. 18.30 ogłoszenie wyników strzelań i wręczenie nagród, a o godz. 19.00 Raut Bracki. Impreza zakończy się ok. godz. 23.00.

W związku z dużą ilością atrakcji plan imprezy może jeszcze ulec zmianie, a szczegóły spotkania podamy w ostatnim tygodniu przed turniejem.

Autor: GPŚ | R.S
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież