Start Artykuły Sport WYSZARPANE ZWYCIĘSTWO
WYSZARPANE ZWYCIĘSTWO Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
czwartek, 31 października 2013 10:15

Po niespodziewanej, inauguracyjnej porażce ze Spartakusem Buk, Polonia w ligowym klasyku podjęła Salus Przedecz i zwyciężyła 26:23.

Pierwsze ligowe spotkanie nie napawało optymizmem. Faworyzowani średzianie przegrali przed własną publicznością ze Spartakusem Buk 16:20, a w zanadrzu mieli spotkanie z mocnym, bijącym się w czerwcu o awans do II ligi Salusem Przedecz. Spotkania obu drużyn zawsze przyprawiały o dreszcz emocji – wystarczy wspomnieć ostatnie spotkanie, kiedy to w Przedczu średzianie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwo i zaledwie zremisować 25:25 (wynik ten premiował przedczan).

Sobotnie starcie żywcem przypominało to z zeszłego sezonu. Znów od początku spotkania oba zespoły narzuciły szybkie tempo, na przemian wychodząc na prowadzenie i odrabiając straty. Do przerwy był remis 12:12.

Obraz gry nie zmienił się także w drugiej odsłonie spotkania. Dość powiedzieć, że na sześćdziesiąt sekund przed końcem pojedynku na boisku wciąż panował remis 23:23.

Podczas czerwcowego spotkania to Salus odrobił w ostatniej minucie dwubramkową stratę i pozbawił średzian nadziei na korzystny rezultat. W tę sobotę było podobnie – o tyle, że tym razem z happyendem dla Polonii. Na chwilę przed końcową syreną średzianie rozmontowali defensywę przyjezdnych i zwyciężyli aż 26:23.

Była to pierwsza ligowa wygrana naszych zawodników, a zarazem druga porażka drużyny Salusa. Przedczanie w nowym sezonie prezentują się zdecydowanie poniżej oczekiwań i w tabeli są na przedostatnim miejscu.

Kolejne spotkanie poloniści rozegrają również w hali Gimnazjum nr 1. Wtedy to do Środy przyjedzie drużyna Hagard Strzałkowo.

Autor: GPŚ | sh