nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KLUB SZALONEGO PODRÓŻNIKA
KLUB SZALONEGO PODRÓŻNIKA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 04 listopada 2013 13:05

Chcą zaktywizować podróżników z Poznania i okolic, w perspektywie czasu myśląc o podróżnikach z całej Polski, wszystko za sprawą Klubu Szalonego Podróżnika. Taki plan urodził się w głowie Grzegorza Posała, absolwenta geografii Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu i Mileny Piejak, studentki anglistyki na tej samej uczelni.

Dwóch podróżników połączyła grupa na facebooku  o nazwie szaleni podróżnicy, założona przez Milenę Piejak. Okazało się, że oboje mają podobne pomysły. Nie czekali długo, żeby połączyć siły i zacząć wspólnie działać.

Skąd wziął się ten pomysł? - Już od dłuższego czasu każdy z nas zastanawiał się, w jaki sposób zaktywizować podróżników z Poznania i okolic, w perspektywie czasu myśląc o podróżnikach z całej Polski. Pomysłów było kilka, jednak brakowało nam motywacji, by w końcu zrobić pierwszy krok. I tak ponad tydzień temu rozpoczęliśmy współpracę. To, co nas bardzo miło zaskoczyło, to liczny odzew i zainteresowanie ze strony podróżników z całej Polski – mówi Grzegorz Posała.

Codziennie coraz więcej ludzi dołącza do fanpage’a, który obecnie ma 270 fanów. Kolejnym pomysłem jest założenie Stowarzyszenia Szalonych Podróżników. W najbliższej przyszłości chcemy nawiązać współpracę z  jednym z Uniwersytetów w Poznaniu i raz w miesiącu organizować tam prezentacje podróżnicze - będą to spotkania otwarte, na które zapraszać będziemy podróżników z całej Polski, którzy będą pokazywali zdjęcia, opowiadać o swoich wyprawach, podróżach, przygodach. Dotychczas nawiązaliśmy już współpracę z Polską Turystyczną i Traseo.pl. Patronat medialny nad naszym klubem objął także Festiwal Śladami Marzeń.

Jakie mamy plany na przyszłość? Przede wszystkim szerzenie idei podróżowania. Pokazywanie, że podróże poszerzają horyzonty. Chcemy się skupić na aktywizacji, więc już poczyniliśmy pewne kroki. Już niedługo odbędzie się pierwsze oficjalne spotkanie podróżników. Jeśli Ktoś jest zainteresowany to bliższe informacje podane będą na grupie FB. Każdy może się też kontaktować z pomysłodawcami bezpośrednio pod mailem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


Milena P. zwiedzająca zoo w Berlinie oraz Grzegorz P. na Grande Classic Panorama w Pradze.

Autor: GPŚ | M.M 
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież