nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport JUNIORZY SENSACJĄ GRUPY FINAŁOWEJ!
JUNIORZY SENSACJĄ GRUPY FINAŁOWEJ! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 18 listopada 2013 14:31

Młodzi szczypiorniści Polonii, po awansie do grupy finałowej nie usiedli na laurach i na początek pokonali Grunwald Poznań 31:29.

W minioną niedzielę juniorzy średzkiej Polonii zainaugurowali rozgrywki grupy finałowej. Po dobrej grze na przestrzeni całej rundy wstępnej, młodzi adepci wciąż zaskakują. Wydawało się, że pierwszy, historyczny awans juniorów do grupy finałowej, to już wynik „ponad stan”. Nic bardziej mylnego – w inauguracyjnym spotkaniu tej fazy rozgrywek średzianie pokonali faworyzowany Grunwald Poznań 31:29!

Mecz od początku przysporzył sporo emocji. Wydawało się, że w drugiej części gry poloniści kontrolują przebieg spotkania, jednak wypracowana kilkupunktowa przewaga stopniała, i na niespełna minutę przed końcem tablica wskazywała wynik 29:29.

Wówczas jeden z zawodników gości ukarany został czerwoną kartką. Podopieczni Jacka Januszkiewicza wykorzystali przewagę w końcowych sekundach, trafili do siatki jeszcze dwukrotnie i odprawili z kwitkiem ekipę z Poznania.

Dobra forma naszych młodych zawodników przekłada się na coraz wyższą frekwencję kibiców podczas spotkań w hali Gimnazjum nr 1. Ci, żywiołowym dopingiem wspierają młodych zawodników i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w ostatnim czasie środowiska kibicowskie aktywniej uczestniczą w trakcie rozgrywek piłki ręcznej, aniżeli piłki nożnej.

W najbliższy weekend średzianie zagrają w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą. Następnie do naszego miasta zawita ekipa Sparty Oborniki. Do końca roku odbędą się także spotkania rewanżowe liczącej cztery zespoły grupy finałowej.


Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież