nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KOLEJNE UDANE WARSZTATY
KOLEJNE UDANE WARSZTATY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 19 listopada 2013 19:35

Na trzy weekendowe dni Środa zamieniła się w polską stolicę capoeiry. Na I Festival „Os Bambas da Capoeira” zjechało do naszego miasta 110 adeptów afro-brazylijskiej sztuki walki.

Choć w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Rolniczych miały już swoje miejsce podobne wydarzenia, po raz pierwszy nabrały one takiego rozmachu – od piątku do niedzieli, pod okiem dwunastu brazylijskich mistrzów w średzkich warsztatach wzięła udział ponad setka chętnych.

W skład warsztatów wchodziły m.in. wspólne treningi, samba de roda oraz tańce brazylijskie, a sobotni dzień zwieńczyła festa w „Bowling Planet”. Trzydniowa impreza przyciągnęła do Środy wiele dzieci, oraz osób, które właśnie w naszym mieście postanowiły stawiać swe pierwsze kroki z capoeirą – osoby te korzystały z warsztatów za darmo.

- Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony adeptów, jak i osób nowych na trybunach. Ogromne podziękowania dla naszego Burmistrza za pomoc w organizacji oraz do partnerów imprezy: „Bar Texas" za catering, a także lokalu "Bowling Planet", gdzie odbyła się Festa Brasil z pokazem Samby – podsumowuje festiwal odpowiedzialny za organizację imprezy Marek „Pescador” Krakowski, członek „Grupo Capoeira Brasil”, który dodaje, że już pojawiły się plany organizacji kolejnego eventu.

Capoeira to afro-brazylijska sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

 

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież