nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport MECZ W SZLACHETNYM CELU
MECZ W SZLACHETNYM CELU Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 20 listopada 2013 12:41

MwSzC_5

W ostatnią niedzielę (17 listopada br.) w hali sportowej Gimnazjum nr 1 punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się mecz wolontariuszy Szlachetnej Paczki z pierwszym zespołem KS Polonia Środa. Grano 2 razy 15 min.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:4 dla Polonii. Natomiast ostateczne zwycięstwo należało do drużyny wolontariuszy Szlachetnej Paczki w stosunku 8:7. Nad przebiegiem meczu czuwał sędzia – Marcin Leciej. Na listę strzelców wpisali się: ze Szlachetnej Paczki: Patrycja Budasz (3 gole), Kamilla Grzelak (2 gole) oraz Weronika Barczak, Dominika Hoft i Karolina Kaźmierczak, które strzeliły po jednej bramce, z KS Polonia Środa: Adrian Błaszak, Damian Buczma, Marek Matysiak, Krystian Pawlak, oraz Mateusz Pluciński. Przerwę podczas meczu umilał występ zespołu „Diva”, który zaprezentował swój układ taneczno-sportowy.

Idea niedzielnej walki

Mimo zwycięstwa zespołu Szlachetnej Paczki, tak naprawdę, to obie drużyny były zwycięzcami. W tym meczu to nie wynik był najważniejszy, ale cel, który zagrzewał do walki serca wszystkich graczy. Kibice, profesjonalni piłkarze oraz dzielni i waleczni amatorzy piłki nożnej potrafili zjednoczyć swoje siły pod hasłem: „Powalcz z nami o lepsze jutro”, by móc zmienić, choć swój lokalny świat na lepsze. Motywem przewodnim tej sportowej rozgrywki było promowanie wśród mieszkańców Środy Wlkp. i okolic idei wolontariatu, a przede wszystkim zachęcanie do czynnego włączenia się w przygotowywanie paczek dla potrzebujących rodzin, które w tym roku zostały włączone do projektu Szlachetnej Paczki. Mecz był związany z otwarciem bazy rodzin, które potrzebują pomocy. Każdy, kto pragnie zostać darczyńcą na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny może wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę, która będzie odpowiedzią na przynajmniej najważniejsze potrzeby rodziny, o których dobroczyńca dowie się z opisów i ankiet umieszczonych w bazie. Ważne jest to, aby wybierać rodzinę z takiego rejonu, do którego jesteśmy wstanie dowieźć paczkę, którą przygotowaliśmy. W przypadku Środy Wlkp. i okolic, najbliższy magazyn znajduje się w „Cechu Rzemiosł Różnych” w Środzie Wlkp. przy ul. Cechowej 4. Paczki można przygotowywać samemu lub w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów, tak, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny, i by pomoc była dobrej jakości.

Już niedługo wielki finał Szlachetnej Paczki

Mecz, podobnie jak wcześniejsze działania wolontariuszy, pod kierownictwem Kamilli Grzelak – rejonowego lidera „Szlachetnej Paczki”, był jednym z kroków ku przeżyciu wielkiego finału akcji, który odbędzie się już 7-8 grudnia br.

W drużynie Szlachetnej Paczki zagrali: Weronika Barczak, Agnieszka Borowczyk, Patrycja Budasz, Kamil Grzelak, Kamilla Grzelak, Dominika Hoft, Karolina Kaźmierczak, Agnieszka Mikulińska, Sylwia Stefanik, Marta Tarka oraz Burmistrz Środy Wlkp. – Wojciech Ziętkowski jako bramkarz.

Natomiast Polonię reprezentowali: Adrian Błaszak, Damian Buczma, Marcin Falgier, Marek Matysiak, Krystian Pawlak, Mateusz Pluciński, Łukasz Przybyłek oraz Paweł Przybyłek. Na bramce grał Marcin Duchała.

Organizatorzy dziękują za wszelką pomoc przy organizacji meczu.

MwSzC_1 MwSzC_4 MwSzC_5 MwSzC_33 MwSzC_16

Autor: GPŚ | BAOBAB
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież