nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport UKS WRESZCIE ZWYCIĘSKI
UKS WRESZCIE ZWYCIĘSKI Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 26 listopada 2013 16:00

Wzmocnieni kadrowo średzianie zwyciężyli Kangura Nowy Tomyśl 3:1, przerywając tym samym serię trzech porażek z rzędu.

Bilans sześciu pierwszych ligowych spotkań UKS-u nie napawał optymizmem. Podopieczni Filipa Ławniczaka, którzy w tym sezonie debiutują w rozgrywkach Wielkopolskiej III Ligi Mężczyzn (wcześniej średzianie zdobywali laury w amatorskich turniejach), wygrali zaledwie jedno spotkanie z zamykającą tabelę Baryczą Janków Przygodzki (3:1). Potem UKS zdążył zanotować trzy porażki.

Nasi siatkarze postanowili w końcu zmienić ten stan rzeczy. W poprawie niekorzystnej sytuacji w tabeli pomóc mieli dwaj nowi zawodnicy, ściągnięci do Środy przed ligowym spotkaniem z Kangurem. Szeregi UKS-u zasilili Aleksander Turza (ZHP Kórnik) oraz Miłosz Andrzejewski (Progress Września).

Ten drugi wystąpił w Nowym Tomyślu i pomógł średzkim siatkarzom w zwycięstwie nad ekipą Kangura. UKS wygrał 3:1. Nasi zawodnicy pewnie rozstrzygnęli na swą korzyść dwa pierwsze sety (25:17, 25:21). W trzecim oddali inicjatywę rywalom (21: 25), na szczęście w czwartej – jak się okazało ostatniej odsłonie gry przypieczętowali zwycięstwo, wygrywając do 23.

Zwycięstwo w siódmej serii spotkań nieznacznie poprawiło sytuację UKS-u w ligowej tabeli. Wciąż zajmuje siódmą, przedostatnią pozycję, jednak wygrana nad nowotomyślanami pozwoliła nie tylko oddalić się od zamykającej tabelę Baryczy Janków Przygodzki, ale także zbliżyć się na dwa punkty do ekipy Kangura.

Sobotnie spotkanie zakończyło pierwszą rundę sezonu. Teraz naszą ekipę czekają spotkania rewanżowe, a cztery z nich rozegrane zostaną jeszcze w tym roku. W najbliższą sobotę średzianie wybiorą się do Liskowa, gdzie spróbują zrewanżować się ekipie Liskowiaka za porażkę z inauguracji sezonu. W grudniu UKS dwukrotnie wystąpi w roli gospodarza. Wtedy to w hali Gimnazjum nr 1 podejmie kolejno: Czarnych Ostrowite oraz Barycz Janków Przygodzki. Tuż przed świętami zagrają jeszcze na wyjeździe z MOS-em Zbąszyń.

Rozgrywki ligowe potrwają do 1 lutego. Później odbędą się fazy play-off Wielkopolskiej III Ligi Mężczyzn. Wezmą w niej udział cztery najlepsze drużyny z obu grup.

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież