nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport Z KIJKAMI NAD JEZIOREM
Z KIJKAMI NAD JEZIOREM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 02 grudnia 2013 23:28

W niedzielę nad średzkim jeziorem spotkało się 13 miłośników aktywnego spędzania czasu. Mateusz Marzyński, instruktor Nordic Walking, poprowadził zajęcia z kijkami.

Trening rozpoczął się rozgrzewką i nauką właściwego chodzenia z kijkami. Następnie cała grupa przeszła trasę, która biegła po lasach i alejkach w aurze mocno jesiennej. W Parku Łazienki odbyły się zajęcia z techniki chodzenia z kijkami oraz zajęcia kondycyjne. Instruktor pokazał jak można ćwiczyć prawidłowe chodzenie z kijkami. Po ciężkiej zaprawie wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Max Marinie, gdzie czekała na nich gorąca herbata.

Wśród przybyłych na zajęcia rozlosowano kijki ufundowane przez Gminę Środa Wielkopolska. Już w najbliższą niedziele odbędą się kolejne zajęcia, także na średzkim kąpielisku o godz. 12.00, a na szczęściarza czeka kolejna para kijków.

Spotkanie 8 grudnia obfitować będzie w tematykę mikołajkową, toteż organizatorzy proszą o akcenty np. w ubiorze nawiązujące do tego święta. Dystans jaki będzie w tym dniu do przejścia to około 5 km. W przypadku złej pogody w restauracji Max Marina odbędzie się godzinny wykład na temat wpływu Nordic Walking na zdrowie człowieka. Przypomnijmy, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany dla osób posiadających kijki oraz dla 15 osób nie posiadających kijków. Zapis na kijki, które wypożyczane są w dniu spotkania  odbywa się drogą mailową pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Autor: GPŚ | ka
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież