Start Artykuły Sport MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DLA „TĘCZY”
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ DLA „TĘCZY” Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
piątek, 13 grudnia 2013 15:59

Sobota upłynęła w Środzie pod znakiem zapasów. W hali SP nr 2 odbył się bowiem Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy, w ramach którego zawodnicy z Wielkopolski stanęli do rywalizacji w stylu wolnym oraz minizapasach.

Do rywalizacji na dwóch matach przystąpili zawodnicy czterech klubów – ULKS Tęcza Środa, Grunwald Poznań, Unia Swarzędz oraz Ceramik Krotoszyn.

Do walki w ramach minizapasów przystąpiło łącznie prawie 50 zapaśników sklasyfikowanych w 16. kategoriach. W 6. z nich wygrali reprezentanci średzkiej Tęczy.

W klasyfikacji indywidualnej w młodzikach, juniorach i seniorach łącznie znalazło się 34 zawodników, wśród których znów prym wiedli zawodnicy Tęczy. W kategorii 38kg  pierwsze miejsce zajęła Gabriela Kaźmierowska. W kategorii 52kg pierwsza lokata przypadła Ewie Pankiewicz, a w kategorii 61kg Magdalenie Ludwiczak. Pierwszą pozycję w kategorii 69kg zdobyła Sandra Kaźmierowska.

Również mężczyźni stanęli tego dnia na wysokości zadania. Pierwsze miejsca zajęli: Patryk Kaźmierowski, Krzysztof Sobkowiak oraz Filip Nowaczyk. W sumie średzianie okazywali się najlepsi w trzech, spośród sześciu „męskich” kategorii.

ULKS Tęcza Środa zajęła ostatecznie pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji imprezy, wyprzedzając o 1 pkt Ceramika Krotoszyn. Trzecie miejsce zajął Grunwald Poznań a czwarte Unia Swarzędz.

Sobotnią imprezę zorganizowła ULKS Tęcza Środa, którą w organizacji zawodów wsparły: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Wielkopolski Związek Zapaśniczy oraz Wielkopolskie Zrzeszenie LZS.

Autor: GPŚ | sh