nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POWIAT ŚREDZKI PONOWNIE NAJLEPSZY
POWIAT ŚREDZKI PONOWNIE NAJLEPSZY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
niedziela, 15 grudnia 2013 13:48

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbyło się 9 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim. Starosta Tomasz Pawlicki w towarzystwie dyrektora Powiatowego Szkolnego Ośrodka Sportu i Turystyki Marka Maciejewskiego odebrał z rąk posła na Sejm RP i przewodniczącego Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS okazały puchar za zajęcie I miejsca we Współzawodnictwie Sportowo-Turystycznym o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Powiat średzki wygrał to Współzawodnictwo także w ubiegłym roku. O osiągnięciach reprezentantów naszego powiatu w poszczególnych imprezach lokalna prasa pisała na bieżąco. Skupię się tylko na dwóch klasyfikacjach. W zawodach I kategorii powiat średzki zdobył 565 punktów na 600 możliwych. W imprezach II kategorii reprezentanci naszego powiatu zdobyli 1255 punktów na 1300 możliwych. A więc do maksymalnej ilości punktów do zdobycia zabrało nam tylko 80 oczek. Przez cały czas po piętach deptał nam powiat szamotulski, który ostatecznie zajął II pozycję. Powiat szamotulski przegrał współzawodnictwo na samym starcie zajmując tylko 10 miejsce w XV Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi, którą nasz powiat u siebie wygrał w cuglach. Na późniejszych imprezach było różnie. Raz my, raz oni, lecz strat szamotulanie nie zdołali już odrobić. Końcowa klasyfikacja najlepszych powiatów: średzki – 2320 pkt., szamotulski – 2255 pkt., wągrowiecki – 2185 pkt., wrzesiński – 2167 pkt., ostrowski – 2125 pkt., koniński – 2117,5 pkt. Jak widać z przedstawionej punktacji rywalizacja między najlepszymi powiatami toczyła się do ostatniej imprezy. W sumie sklasyfikowanych zostało 29 powiatów Wielkopolski. W tym współzawodnictwie powiat średzki zawsze zajmował czołowe pozycje. Tu należą się podziękowania dla instruktorów Powiatowego Szkolnego Ośrodka Sportu i Turystyki, ale również dla Rady Powiatu, za to, że, pomimo niezbyt wysokiego budżetu, wspiera aktywnie sport dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkoda tylko, że w kronikach powiatowych nie ma najmniejszej wzmianki o naszych przewagach.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież