nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport WEEKENDOWA LEKCJA GRY. DWIE PORAŻKI JUNIORÓW
WEEKENDOWA LEKCJA GRY. DWIE PORAŻKI JUNIORÓW Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 16 grudnia 2013 23:57

W ciągu trzech dni juniorzy Polonii rozegrali dwa ostatnie ligowe spotkania przed własną publicznością. Średzianie nie poprawili dorobku punktowego ulegając kolejno Nielbie Wągrowiec i Sparcie Oborniki.

W sobotę młodzi szczypiorniści Polonii rozegrali spotkanie w ramach piątej ligowej kolejki. Natomiast w poniedziałek odbyło się spotkanie zaległe z trzeciej kolejki. Z sobotnim rywalem Nielbą Wągrowiec poloniści mieli do wyrównania stare porachunki. Pod koniec listopada w meczu wyjazdowym młodzi adepci szczypiorniaka wysoko ulegli utytułowanej ekipie 27:40.

Niestety, chęć odwetu i atut własnego boiska okazały się niewystarczające, by w hali Gimnazjum nr 1 doszło do sensacji. Średzianie co prawda nawiązali walkę z wyżej notowanym rywalem, ostatecznie jednak przyjezdni zwyciężyli 30:36, umacniając się na pozycji wicelidera grupy finałowej.

Jeszcze cięższe zadanie czekało juniorów w poniedziałek, kiedy do Środy przyjechał lider z Obornik, cieszący się dotąd kompletem punktów. Sparta od początku spotkania przejęła inicjatywę, uzasadniając tym samym imponujący dorobek poprzednich czterech ligowych spotkań. Do przerwy młodzi poloniści przegrywali 14:21, jednak hala średzkiego gimnazjum podczas rozgrywek miejscowych drużyn piłki ręcznej widziała najróżniejsze zwroty akcji, dlatego też zgromadzona publiczność przed drugą odsłoną gry nie traciła wiary w korzystne rozstrzygnięcie pojedynku.

Niestety, wszelkie nadzieje szybko zweryfikowało boisko. W drugiej części spotkania nasi zawodnicy na tle rywala prezentowali się fatalnie. Mozolnie budowali kolejne akcje, które powstrzymywała dobrze dysponowana defensywa drużyny gości. Zawodnicy z Obornik szybko przechodzili do kontrataków. Sytuacje „jeden na jeden” mnożyły się i wystawiały na próbę średzkiego bramkarza Patryka Łochyńskiego. Dość powiedzieć, że dopiero po 11 minutach drugiej połowy nasi zawodnicy trafili do bramki rywali po raz pierwszy, a Spartanie pokonali naszego bramkarza aż trzynastokrotnie. Ostatecznie Polonia dotkliwie przegrała 23:51.

Do końca rozgrywek grupy finałowej pozostało jedno spotkanie. Rywalem naszej drużyny znów będzie Sparta, tym razem mecz rozegrany zostanie w Obornikach. Co prawda sobotni pojedynek nie będzie miał dla średzian wpływu na układ tabeli (juniorzy zakończą sezon jako piąta drużyna), ma szansę jednak zmazać złe wrażenie po poniedziałkowym pogromie oraz optymistycznie zakończyć bądź co bądź udany sezon w wykonaniu młodych szczypiornistów, którzy w bieżącym sezonie awansowali do grupy finałowej po raz pierwszy.

 

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież