nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport ORKIESTRA ZAGRA NAD JEZIOREM
ORKIESTRA ZAGRA NAD JEZIOREM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
sobota, 11 stycznia 2014 20:02

XXII WOŚP 12 stycznia „zagra” też na sportowo nad jeziorem w Środzie Wielkopolskiej, a wszystko ku radości osób starszych. Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów organizowane będą liczne spotkania.

Już o godzinie 11.00 zaczyna się Nordic Walking – Marsz z kijkami z instruktorem Mateuszem Marzyńskim. Dla 15 osób, które nie dysponują własnymi kijkami, są kijki do wypożyczenia na miejscu. W samo południe będzie Wielkie Morsowanie – kąpiel z Wielkopolskim Klubem Morsów „Alaska”. Kąpiel dla doświadczonych morsów oraz dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z zimowymi kąpielami. Godzinę później wyruszy Rajd rowerowy z Klubem Turystyki Rowerowej „Średzianie”. Prosta i przyjemna trasa dla każdego – dzieci, młodzieży i dorosłych. Cały czas w godzinach 11.00-14.00 potrwa Strzelanie z łuku – Nad jeziorem. Zajmie się tym Klub Łuczniczy „Siemowit”, który zademonstruje strzelanie z łuku do tarczy.  Będzie można także nauczyć się strzelać z łuku, a od 12.00 do 13.00 średzka grupa WOPR będzie czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się morsów. Będzie można zapoznać się z pracą ratownika WOPR. Również między 11.00 a 14.00 zaplanowano ognisko, które zapłonie dla zmarzniętych. Zapowiadane są także inne atrakcje i niespodzianki. Aktualności można śledzić na portalu facebook.com/CentrumMarina. Warto przyjść i wesprzeć zbiórkę pieniędzy. Niech niedzielny spacer nad jezioro zamieni się w niezwykle wyjątkowo spędzony dzień. Zaproszeni są także średzcy wędkarze, którzy być może złowią wyjątkową, „orkiestrową” rybę.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież