nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KIJKI I KĄPIEL, TO ICH SPOSÓB NA MRÓZ
KIJKI I KĄPIEL, TO ICH SPOSÓB NA MRÓZ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 27 stycznia 2014 18:38

W niedzielę w samo południe przy temperaturze - 14, nad jeziorem średzkim spotkało się szesnastu miłośników Nordic Walking. Z kolei ośmiu morsom nie straszna była lodowata kąpiel.

Na dziesiątym już spotkaniu z kijkami pojawił się instruktor Mateusz Marzyński oraz najmłodsza uczestniczka dotychczasowych zajęć – niespełna czteroletnia Gabriela Skrzypczak. – Mateusz przeprowadził rozgrzewkę nad jeziorem na polu namiotowym – informuje Patryk Różański, koordynator Centrum Marina. – Następnie grupa wyruszyła brzegiem jeziora do Mącznik. Droga powrotna biegła już wzdłuż drogi – dodaje.

Po powrocie część osób przebrała się, ale zamiast wracać do domu, dołączyła do czekających już morsów. A że grubość lodu przekraczała miejscami 15 cm, w wycięciu przerębla do lodowatej kąpieli pomagał Paweł Dopierała, który na akcję przyjechał z piłą łańcuchową.

Do jeziora weszło osiem osób, w tym trzech debiutantów. – Przerębel wielkości czteroosobowej wanny czy jacuzzi zdecydowanie zdał egzamin. Niektórzy po kąpieli naznaczyli swoją obecność, nakreślając na lodzie anioły. Kąpiel odbyła się w bezpiecznych warunkach – przyznaje Patryk Różański.

Po marszu i „morsowaniu” wszyscy uczestnicy zimowych zabaw mogli się ogrzać w restauracji Max Marina. A już kolejne zajęcia z Nordic Walking i kąpieli w lodowatej wodzie zaplanowano na niedzielę, 2 lutego o godz. 12.00 i 13.15. Dalsze komunikaty można śledzić, odwiedzając stronę internetową: facebook.com/CentrumMarina.


Autor: GPŚ | EMA
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież