nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SIATKÓWKA: TO JUŻ OSTATNIA KOLEJKA
SIATKÓWKA: TO JUŻ OSTATNIA KOLEJKA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 30 stycznia 2014 09:52

III Wielkopolska Liga Mężczyzn dobiega końca. W sobotę UKS podejmie w Środzie Kangura Nowy Tomyśl, chcąc obronić siódmą pozycję w 2 Grupie.

Za nami już 13. kolejek debiutanckiego sezonu 2013/2014 dla podopiecznych Filipa Ławniczaka. Wcześniej średzianie nie mieli okazji regularnej gry z rywalami na tym poziomie, dlatego już wiadomo, że wraz z końcem sezonu (co zrozumiałe) nie będą cieszyli się szczególnie imponującym bilansem. Na kolejkę przed końcem rozgrywek UKS na koncie ma dwa zwycięstwa przy jedenastu przegranych, co daje im siódmą, przedostatnią lokatę w tabeli.

Ostatnia przegrana z liderem Kaniasiatką Gostyń nie budziła zdziwienia, lecz porażka z zamykającą tabelę Baryczą Janków Przygodzki była niespodzianką. Porażka ta sprawiła, że dziś pomimo tego, że do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka – nasi zawodnicy mają jeszcze o co walczyć. Przy ewentualnej przegranej w ostatnim meczu oraz jednoczesnym zwycięstwie Baryczy nad szóstym w stawce SPS-em Słupca, gracze z Jankowa Przygodzkiego mogliby zepchnąć średzian na ostatnią pozycję w tabeli.

Jeśli zaś podopiecznym Filipa Ławniczaka uda obronić siódmą lokatę w tabeli, czekać ich będą jeszcze dwa spotkania w ramach sezonu 2013/2014. 22 lutego i 8 marca spotkaliby się wtedy z siódmą drużyną 1 Grupy, MKS MDK Trzcianka w dwumeczu o 13. miejsce w podsumowaniu całej ligi. Jako, że 1 Grupa liczy tylko siedem zespołów, ósma drużyna 2 Grupy automatycznie sklasyfikowana zostanie na ostatnim, 15. miejscu.

Korzystny scenariusz mówiący o zwycięstwie średzian w sobotnim starciu wydaje się o tyle realny, że rywalem UKS-u będzie Kangur Nowy Tomyśl – ekipa, którą w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali 3:1. Co ciekawe, było to jednocześnie ostatnie zwycięstwo średzkich siatkarzy w tym sezonie, dlatego w sobotę w hali Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. historia może zatoczyć koło.

Autor: GPŚ | sh
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież