Start Artykuły Sport MINISIATKÓWKA
MINISIATKÓWKA Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
czwartek, 20 marca 2014 15:40

Siatkarki UKS „Środa” wzięły udział w dwudniowym turnieju wielkiej minisiatkówki dziewcząt VIRTUS VOLLEY CUP w Szlichtyngowej. Była to już 10. edycja turnieju gdzie w trzech kategoriach wiekowych wystartowało 111 zespołów z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 6 zespołów dwójek, jeden zespół trójek oraz 2 zespoły czwórek.

W kategorii dwójek ( klasy IV i młodsze) wystartowało 47 zespołów. Najlepiej spisał się nasz pierwszy zespół w składzie Wiktoria Widera i Hanna Tylska zajmując drugie miejsce w turnieju. Na 14 rozegranych spotkań przegrały tylko jedno z zespołem z Oświęcimia, który ostatecznie zwyciężył w całym turnieju wyprzedzając średzianki tylko o 4 małe punkty. Drugi nasz zespół w składzie Amelia Szymanderska i Magda Kalisz uplasował się na 26 miejscu, a trzeci zespół, czyli Kaja Małecka i Oliwia Kowalska zajął 37 miejsce. Na 39 uplasowały się Wiktoria Suchorska i Maria Stawska, 40 miejsce należało do Aleksandry Wicher oraz Zuzanny Czwojdrak, a 42 do Kamili Kaczmarek i Barbary Kluczyńskiej.

W turnieju trójek (klasy V) nasz zespół reprezentowały Brygida Dydymska, Agnieszka Michalak i Patrycja Strycharczyk. Po słabej grze w fazie eliminacyjnej nasze zawodniczki ostatecznie zajęły 39 miejsce, choć stać je na więcej. W kategorii czwórek (klasy VI) nasz klub reprezentowały 2 drużyny. Pierwszy zespół w składzie Agnieszka Idaszak, Weronika Balcerzak, Paulina Szych oraz Jagoda Kaczmarek wygrał swoją grupę eliminacyjną i awansował do gier finałowych, gdzie ostatecznie zajął 6. miejsce. Drugi zespół w składzie Julia Pawlak, Katarzyna Szymanek, Nicola Banaszyk oraz Angelika Bartkowiak w grupie eliminacyjnej zajął 2. miejsce, ale dzięki dobremu bilansowi punktowemu także awansował do finału zajmując 7. miejsce. Podopieczne Aliny Madaj i Anety Olsztyńskiej miały możliwość zebrania cennego doświadczenia, co będzie procentować w nadchodzących rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski.

Info: UKS Środa