nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY
SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 13:45

W minioną niedzielę nad średzkim jeziorem oficjalnie rozpoczął się sezon rowerowy. Imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizował: Średzki Oddział PCK wraz z Wojciechem Ziętkowskim, burmistrzem Środy oraz Pawłem Jackowiakiem Z Klubu Turystyki Rowerowej i  z Pawłem Ludwiczakiem, komendantem straży miejskiej.

Pogoda dopisała, więc na starcie pojawiło 102 rowerzystów, którzy mieli do wyboru trzy trasy rowerowe o długości: 31 km, 17 km i 7 km.

O godz. 11.30 wyruszyła pierwsza grupa, która miała do pokonania najdłuższy etap. Po niej już na starcie czekali następni, a na końcu wyruszyły dzieci, które wraz z rodzicami czy opiekunami nie mogły doczekać się sygnału do startu. Kiedy rowerzyści przemierzali swoje trasy, na plaży już zbierała się grupa chętnych do spaceru Nordic Walking, który to przeprowadził Mateusz Marzyński. W tym miejscu trzeba wspomnieć o Zofii Minge, zastępcy komendanta średzkiej straży miejskiej, która mimo braku sportowego stroju z chęcią podjęła się zadania, jakim był 1,5-godzinny spacer z kijkami.

Kiedy już wszyscy powrócili z tras rowerowych i ze spaceru z kijkami, na plaży czekał na nich poczęstunek. Pod namiotem straży miejskiej przygotowano napoje, kefiry, słodkości oraz kiełbaski, które można było upiec przy ognisku. Ze względu na temperaturę nie zabrakło też amatorów kąpieli w wodzie. Oczywiście byli to stali bywalcy kąpieli zimowych, morsy z doliny Maskawy, jednak w niedzielę była to już typowa kąpiel wiosenna.

Trzeba wspomnieć, że nie tylko średzianie zjawili się na rozpoczęciu sezonu rowerowego. Byli także rowerzyści z gminy Zaniemyśl i Krzykosy. Dodajmy, że oprócz zajęć sportowo- rekreacyjnych można było posłuchać występu zespołu Furius Band i Wioli Kaźmierczak.

Sezon rowerowy został oficjalnie rozpoczęty i teraz średzianie, ruszajmy na rowery!

Organizatorzy składają  podziękowania za oprawę muzyczną Kamili Rozwora (Rock Events), RCKiK Poznań, Baru Max Marina, Wioli Kaźmierczak, zespołowi Furius Band, Błażejowi Migalskiemu, Jerzemu Golbie, Leszkowi Kaźmierczakowi, Centrum Marina, Usługą Komunalnym, Zarządowi Dróg Powiatowych, Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej“JANA”, Firma MMG Michał Węcławiak, Klubowi Turystyki Rowerowej Paweł Jackowiak, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej, Aresztowi Śledczemu, Straży Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej.


Autor: GPŚ | ka

 

 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież