nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport TO JUŻ DZISIAJ - I FESTIWAL PODRÓŻNICZY. ZAPRASZAMY!
TO JUŻ DZISIAJ - I FESTIWAL PODRÓŻNICZY. ZAPRASZAMY! Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 25 kwietnia 2014 10:02

altJuż 23 i 24 maja rusza w Środzie pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentacje podróżnicza, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Po za tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe.

Końcówka maja upłynie w Środzie pod znakiem słońca i dużej dawki podróżniczych opowieści. W ciągu dwóch dni będzie można usłyszeć 
10 prezentacji podróżniczych w tym 5 konkursowych. W trakcie trwania festiwalu będzie możliwość osobistego poznania podróżników którzy wędrowali na każdym kontynencie naszego globu ziemskiego – od Australii, Azję, Afrykę po Amerykę.

Inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w Auli Gimnazjum nr 1, przy ul. Lipowej 9 w Środzie. Agata Kosmalska rozpocznie festiwal prezentacją specjalną tegoroczną podróżą do Kamerunu, a następnym gościem specjalnym tego wieczoru będzie Agnieszka Siejka, która opowie o swojej podroży po Indiach.

Podróż kojarzy się na przede wszystkim z odbyciem drogi. Tym razem podróż odbędziemy wraz z prelegentami, których prezentacje, zdjęcia i opowieści zabiorą przybyłych gości w niepowtarzalna podroż dookoła świata.

Barbara Bordych zabierze uczestników spotkania autostopem przez Australię, Olka Zagórska i Marek Chabros opowiedzą o ekspedycji na Bałkanach, Robert Gondek przybliży drogę na najwyższe szczyty Afryki w Malawi i Zambi, a z Joanną Tomczak i Krzysztofem Łęckim goście odbędą podróż za wiele uśmiechów do Keni. Nie zabraknie również wakacyjnej opowieści Stasi Budzisz-Cysewska o hidżabie. Jak podróżować żeby nie zbankrutować? - na te ważne pytanie także postaramy się odpowiedzieć poprzez prezentacje Marty Muszyńskiej jak również Yanosika Autostop - informują organizatorzy, dodając - Natomiast na kinomanów czeka filmowa uczta pod postacią filmu „181” Damiana Wolf Wagabungi o samotnej wyprawie przez Amerykę Południową, a z Michałem Kochańczykiem popłyniemy w polarny rejs przez przejście północno wschodnie.

I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika to przede wszystkim wrażenia, niezapomniane emocje, wiele niezwykłych przygód i zabawy oraz wiele różnorodności podróżniczej do której serdecznie zapraszam – mówi Grzegorz Posała, prezes Klubu Szalonego Podróżnika.

Dzięki Festiwalowi każdy z nas może poczuć się, że tam był. Prelegenci opowiedzą nam swoje przygody życia i chcą się z nami podzielić swoją podróżą. Dzięki ich opowieścią poczujemy to co oni ich emocje i wrażenia. - dopowiada Elżbieta Koźlik – rzecznik festiwalowy Klubu Szalonego Podróżnika.

Głównym organizatorem I Festiwalu Podróżniczego jest Klub Szalonego Podróżnika, który powstał w listopadzie 2013 roku i jest coraz bardziej rozrastającym się klubem w Poznaniu.

 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież