nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport FESTYN Z KARATE
FESTYN Z KARATE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 19 maja 2014 07:21

Na integracyjnym festynie, który odbył się w ubiegłą sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Środzie, dzieci wraz z rodzicami mieli rzadką okazję zobaczyć pokazy karate.

Na zaproszenie organizatorów festynu odpowiedział średzki klub karate Dragon. Delegacja Dragona przygotowała krótki, ale ciekawy pokaz podstawowych technik i form karate shotokan. Widzowie mogli też usłyszeć kilka słów o historii średzkiego klubu i profilu szkolenia. Z kolei na przygotowanym stoisku dzieci mogły zobaczyć okazałe puchary i medale z mistrzostw Polski i Europy. Jednak największą atrakcją okazały się samurajskie miecze: długi zwany kataną i krótki wakizashi. Były także archiwalne zdjęcia, dyplomy, odznaki, ulotki, sprzęt treningowy i prawdziwy „mistrzowski” czarny pas. Spore wrażenie robił też ogromny klubowy baner średzkiego Dragona, rozwieszony na szkolnej hali.

Dodajmy, że pokaz karate i klubowe stoisko przygotowali: Oliwia Pogonowska, Matylda Jędraszak, Zbyszko Sowa, Grzegorz Jokś, Leszek Wierzbicki i Sensei Maciej Sowa.


Autor: GPŚ | Opr. ka
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież