nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport SEJMIKI NA SPORTOWO
SEJMIKI NA SPORTOWO Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 30 maja 2014 09:41

Festiwal Biegów im. Pawła Edmunda Strzeleckiego, IX Karpiowe Mistrzostwa Okręgu PZW Poznań, Rajd Pojazdów Zabytkowych, pokazy Klubu Łuczniczego „Siemowit”, zawody dogtrekkingu, pokazy capoeira, transmisja meczu Legia Warszawa – Lech Poznań to sportowe akcenty tegorocznych Średzkich Sejmików Kultury.

ŚSK to nie tylko oficjalne spotkania, wydarzenia edukacyjne, kulturalne czy rozrywkowe. Sejmiki mają również na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Stąd też od kilku lat w ramach średzkich dni miasta organizowanych jest wiele wydarzeń o charakterze sportowym, których współorganizatorami są lokalne kluby, organizacje oraz pasjonaci poszczególnych dyscyplin sportowych.

Już w pierwszy dzień Sejmików – środę 28 maja, w parku na terenie Muzeum Ziemi Średzkiej odbędzie się Festiwal Biegów im. Pawła Edmunda Strzeleckiego, wpisujący się w „Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich”.

Natomiast w dniach od 29 maja do 1 czerwca br. nad średzkim jeziorem odbędą się IX Karpiowe Mistrzostwa Okręgu PZW Poznań. Współorganizatorem mistrzostw jest średzki Klub Wędkarski „Sazan”.

W sobotę 31 maja br. średzcy miłośnicy oldtimerów Państwo Magdalena i Grzegorz Paczkowscy zapraszają wszystkich średzian na II Rajd Pojazdów Zabytkowych „Pojazdy, Przygoda i Przyroda”. Rajd zainaugurowany zostanie o godz. 10.00 na Starym Rynku. Rajd zakończy się w Parku Łazienki pomiędzy godziną 14.30 a 15.30. Po rajdzie w parku zorganizowana zostanie wystawa kilkunastu zabytkowych aut. Także o godz. 14.30 na tzw. Górce Wojtaszaka odbędą się pokazy łucznicze.

W ostatni dzień Sejmików o godz. 10.00 nad jeziorem, po raz pierwszy w naszym mieście, odbędą się Wielkopolskie Zawody Dogtrekkingu. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy: fitness – ok. 10 km, mid – ok. 22 km i long – ok. 36 km. W zawodach bezpłatnie wezmą udział wolontariusze z psami ze średzkiego Schroniska. Natomiast już na Łazienkach, o godz. 14.30 zorganizowane zostaną pokazy capoeira przygotowane przez Klub Fight Team Środa.

Ostatnim akcentem sportowym Sejmików, przygotowanym specjalnie dla wszystkich preferujących pasywne uprawianie sportu będzie transmisja meczu Legia Warszawa – Lech Poznań. Jej początek zaplanowany został na godzinę 18.00 nad średzkim jeziorem.


Zmiana organizacji ruchu na czas sejmików


Autor: GPŚ | Filip Waligóra
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież