nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport POBIEGLI DLA ŚREDZKIEGO HOSPICJUM
POBIEGLI DLA ŚREDZKIEGO HOSPICJUM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 10 czerwca 2014 07:52

IIBN_3W samo południe w sobotę w Środzie po raz drugi odbył się bieg uliczny na dystansie 10 km. Jego głównym celem było wsparcie budowy średzkiego Hospicjum im. Piotra Króla. Na starcie, pomimo żaru lejącego się z nieba, pojawiło się 373 zawodników.

Bieg jest częścią Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km, a jego ambasadorem i marszałkiem jest olimpijczyk z Aten i Pekinu – Rafał Wieruszewski. Na linii startu, która znajdowała się na Starym Rynku w Środzie, zgromadzili się fanatycy sportów biegowych wraz z rodzinami i znajomymi. Trasa prowadziła ulicami naszego miasta, wokół jeziora i kończyła się w miejscu startu. Łącznie 10 km. Wysoka temperatura była bardzo uciążliwa dla każdego, nawet bardzo wytrzymałego biegacza. Organizatorzy przygotowali się na taką pogodę stawiając punkty napojowe na mecie i na trasie w połowie biegu. Punkty te obsługiwali wolontariusze z LO w Środzie. Na trasie biegu strażacy z KP PSP w Środzie oraz OSP Mączniki postawili kurtyny wodne, ale także właściciele prywatnych posesji polewali wodą uczestników biegu. Na słowa uznania zasługują również kibice, którzy praktycznie na całej długości trasy dopingowali i motywowali biegaczy. Bieg ukończyło 373 biegaczy – prawie dwa razy więcej niż rok temu. Biegacze, razem z osobami towarzyszącymi, kibicami i partnerami biegu stworzyli wspaniałą atmosferę.

Każdemu, kto ukończył bieg, wręczano pamiątkowy medal. W rozmowie z uczestnikami Biegu Nadziei dowiedzieliśmy się, że są dumni, iż mimo tak upalnego dnia udało się im dobiec do mety. Cieszy ich też szczytny cel biegu. Jak mówią – imprezę należy uznać za udaną. Biegacze liczą, że za rok znowu spotkają się w Środzie. Zwycięzca biegu – Bogdan Semonowycz (Ukraina) – na pokonanie trasy potrzebował niewiele ponad pół godziny 30.48.

Po biegu zwycięzca tak podsumował imprezę: Bieg fajny, trasa fajna, tylko bardzo gorąco. Pierwsze 5 km biegłem bardzo szybko. Dalej było już ciężko, ale udało się! Na podium klasyfikacji open stanęli również Anton Płockij (Ukraina, miejsce 2.) i Michał Cenkier (Jarocin, miejsce 3.). Zwycięzca zeszłorocznego biegu Adam Konieczny w tym roku zajął piąte miejsce. Pełną listę wyników można znaleźć TUTAJ.

W biegu udział wzięli m.in. Komendant Straży Miejskiej w Środzie (324 miejsce), Kierownik Wydziału Polityki Społecznej w Środzie (269), Zastępca Prokuratora Rejonowego (333), Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (86) oraz wielu innych, którzy swoją postawą pokazali, iż pokonując siebie w upalnym biegu wpierają akcję budowy Hospicjum w Środzie. Dzięki wsparciu i życzliwości gości zebranych na Starym Rynku sprzedano 70 losów o łącznej wartości 2.100 zł, 216 cegiełki o łącznej wartości 2.160 zł, ponadto Uniwersytet Trzeciego Wieku przekazał na rzecz budowy średzkiego Hospicjum datki ze sprzedaży obrazów – w wysokości 1.040 zł. Podczas imprezy zbierano także pieniądze do puszek, do których wrzucono 112,46 zł. Przez całą imprezę najmłodszym uczestnikom nie nudziło się dzięki Przedszkolandii, która dla najmłodszych przygotowała sporo atrakcji w tym niesamowite nagrody rozlosowane pod koniec biegu. Podczas imprezy swoje stanowisko zaprezentowała firma Kas-Bud, która wspomaga budowę Hospicjum. Przez całą imprezę o muzykę zadbał DJ4You. Jak poinformowali organizatorzy: kolejny bieg już za rok!

IIBN_147 IIBN_24 IIBN_14 IIBN_19 IIBN_56

PODZIĘKOWANIA:

Dziękujemy wszystkim biegaczom, uczestnikom atrakcji towarzyszących biegowi, a także partnerom: Gminie Środa, Powiatowi Średzkiemu, Spółce Środa XXI, UK, ZGK, Przedszkolandii, Uniwersytetowi III Wieku, Orange Fitness Club, Centrum Aktywności, Salonowi Kosmetycznemu Uroda Sylwia Chojnacka, Rio Band, Foto 4 YOU, Stereofonii, DJ For You, firmom Mizgier Sp. z o.o. i KNOTT.

Autor: GPŚ | M.M
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież