Start Artykuły Sport SREBRO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
SREBRO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
poniedziałek, 16 czerwca 2014 11:11

Rozgrywki Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej dla najmłodszych zostały rozegrane po raz pierwszy w naszym województwie. Turniej odbył się w sobotę 14. czerwca w Sierakowie. Do turnieju zgłosiło się 15 par z Kwilcza, Jankowa Przygodzkiego, Gostynia, Słupcy, Poznania i Środy. Nasz klub reprezentowały 3 zespoły.

Nicola Banaszyk i Jagoda Kaczmarek pierwsze dwa mecze wygrały bardzo gładko po 2:0. Trzeci mecz mimo słabszego początku także wygrały średzianki uzyskując awans do najlepszej czwórki turnieju, gdzie spokojnie mogły przyglądać się innym drużynom i czekać na przeciwnika. Los chciał, że tym przeciwnikiem miał być zwycięzca meczu dwóch pozostałych naszych par Agnieszki Idaszak i Agnieszki Lipieckiej oraz Katarzyny Szymanek i Weroniki Balcerzak. Jedna i druga para w turnieju doznały już po jednej porażce i było wiadomo, że przegrany odpada z turnieju, a zwycięzca nadal liczyć się będzie w walce o medale. Po pierwszych dwóch setach był remis 1:1 i o wszystkim miał zadecydować tie break. 3 set lepiej rozpoczęła para Szymanek i Balcerzak, lecz od połowy seta inicjatywę przejęły Idaszak i Lipiecka wygrywając całe spotkanie i to one w półfinale zmierzyły się z Banaszyk i Kaczmarek, a para Katarzyna Szymanek i Weronika Balcerzak uplasowały się na miejscach 5-6. W półfinale lepsza okazała się para Nicola Banaszyk i Jagoda Kaczmarek i tym dziewczynom przyszło walczyć o złote medale, a parze Agnieszka Idaszak i Agnieszka Lipiecka o brązowe. W meczu o 3. miejsce Środa spotkała się z drużyną z Jankowa i ponownie po dwóch pierwszych setach był remis 1:1. Trzeci set to bardzo dobra gra jednej jak i drugiej ekipy, lecz w końcówce lepsze okazały się dziewczęta z Jankowa i to one zdobyły brązowe medale.

Finał to ponownie pojedynek drużyn ze Środy i Jankowa. Pierwszy set bardzo gładko wygrały przeciwniczki, lecz nasze dziewczęta nie załamały się i po doskonałej grze doprowadziły do remisu w setach 1:1. Trzeci set rozpoczął się od bardzo dobrych akcji z jednej, jak i drugiej strony, lecz w połowie seta inicjatywę przejęły dziewczyny z Jankowa i to one mogły cieszyć się ze złotych medali, a nasza para zdobyła srebro. Dziewczynom i ich trenerkom Ilonie Olsztyńskiej-Pawlak, Anecie Olsztyńskiej oraz Alinie Madaj serdecznie gratulujemy.