nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport BRĄZ DLA KADETEK
BRĄZ DLA KADETEK Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 16 czerwca 2014 11:15

Klaudia Prządka i Weronika Antczak, dwa dni po zdobyciu Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek, zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Wielkopolski Kadetek rozgrywanych we Wrześni. Do rozgrywek przystąpiło aż 38 zespołów z rocznika 1997 i młodsze.

Nasze dziewczyny turniej rozpoczęły fenomenalnie wygrywając 3 pierwsze spotkania po 2:0 z drużynami z Szamotuł, Orkanu Września i Olimpu Września. W walce o wejście do najlepszej czwórki turnieju dziewczyny spotkały się z ekipą z Piły. Drużyna ta przed turniejem była uważana za jednego z faworytów turnieju, jednak nasze dziewczyny zagrały fenomenalny mecz i bez przeszkód pokonały pilanki zapewniając sobie awans i przepustkę do półfinałów Mistrzostw Polski. Para Prządka i Antczak w półfinale turnieju we Wrześni spotkała się z gospodyniami i, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, musiała uznać wyższość swoich starszych przeciwniczek, które w końcówce lepiej opanowały nerwy pokonując nasz zespół 21:19 i 21:18. W finale wrześnianki pokonały ekipę ze Słupcy zdobywając złote medale. Naszym dziewczętom przyszło walczyć o brąz z zespołem z Piły. Pierwszy set małego finału to walka punkt za punkt i wygrana w końcówce naszego zespołu 21:19, drugi set to już bardzo dobra gra podopiecznych Ilony Olsztyńskiej-Pawlak, które rozbiły swoje przeciwniczki i to one mogły się cieszyć z brązowych medali.

W turnieju wystąpiły także 3 inne ekipy z naszego klubu. Para Agnieszka Idaszak i Agnieszka Lipiecka przegrała swoje dwa pierwsze pojedynki i musiały pożegnać się z turniejem plasując się na miejscach 32-38. Nicola Banaszyk i Jagoda Kaczmarek oraz Julia Bartkowiak i Adrianna Ślebioda wygrały po jednym meczu, lecz w dwóch kolejnych musiały uznać wyższość swoich przeciwniczek plasując się na miejscach 25-31.

PRZECZYTAJ TEŻ:

- SREBRO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

źródło: UKS Środa
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież