nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport TRIATHLON W SZCZECINIE
TRIATHLON W SZCZECINIE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 08 lipca 2014 13:18

6 lipca wystartował Triathlon Szczecin. Średzianka Iza Brzezińska zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Swoim wynikiem Iza potwierdziła bardzo dobrą formę w tym sezonie startowym. Przypomnijmy, iż w niedawnych zawodach w Sierakowie, p. Iza również nie dała szans swoim rówieśniczkom.

W Szczecinie Iza wraz z mężem Tomkiem startowali w barwach sekcji biegowej średzkiej Polonii. Zawody rozgrywano na dystansach 1/2 i 1/4 Iron Man. Nasi zawodnicy zaliczyli krótszy dystans, czyli: 950m pływania, 45km. na rowerze i 10,55km biegu. Na mecie zameldowali się z czasami: Iza – 2 godz. 56 min. 8 sek., Tomek – 3 godz. 7 min. 12 sek. Wszyscy uczestnicy zmagali się z potwornym upałem na całej trasie. Najbardziej znany polski triathlonista Jerzy Górski, dwukrotny mistrz świata "double ironman" określił szczecińską imprezę, jako najcięższą w 30-letniej historii polskiego triathlonu. Rowerem po centrum Szczecina: bruk, dziury, tory tramwajowe i twardy półtora kilometrowy podjazd. Biegiem po uliczkach starego miasta, większość trasy po kostce brukowej, która działała jak promiennik, żar lał się z nieba i ziemi – ale daliśmy radę stwierdzili Państwo Brzezińscy.

Dodajmy, iż do sezonu startowego Izę i Tomka przygotował starannie syn Jakub, który pełni rolę osobistego trenera swoich rodziców. Gratulujemy całej rodzince Brzezińskich.


Zadowoleni średzcy triathloniści.

Opr. ka
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież