nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport KLAUDIA I WERONIKA NAJLEPSZE
KLAUDIA I WERONIKA NAJLEPSZE Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 11 lipca 2014 10:23

W Nowej Soli odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Młodziczek. Spotkały się po 4 najlepsze zespoły z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego.

Mistrzynie Wielkopolski Klaudia Prządka i Weronika Antczak pierwszy mecz rozpoczęły bardzo dobrze wygrywając bez najmniejszych problemów z parą „Zatoki 95” Puck. Drugie spotkanie z parą z Kostrzyna n/O wygrały dość pewnie. Trzecie spotkanie miało zdecydować, kto awansuje do najlepszej czwórki turnieju. Klaudia i Weronika spotkały się w tym meczu z brązowymi medalistkami zeszłorocznych Mistrzostw Polski z APS TPS Rumia. Nasze zawodniczki musiały uznać wyższość ekipy z Rumii, jednak cały czas Klaudia i Weronika pozostawały w grze o najlepszą czwórkę turnieju. Ostatni mecz pierwszego dnia zmagań to spotkanie między złotymi i srebrnymi medalistkami z Wielkopolski. To spotkanie od początku do końca kontrolowały nasze dziewczyny spokojnie wygrywając i awansując do najlepszej czwórki turnieju oraz uzyskując awans do Mistrzostw Polski Młodziczek. W drugim dniu zmagań w półfinale nasze siatkarki wygrały z zespołem z Wrześni. W finale ponownie uległy zespołowi APS TPS Rumia. Były to bez wątpienia dwa najlepsze zespoły tego turnieju. Awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 29-31 lipca w Warszawie, oprócz Rumii i Środy uzyskały zespoły z Wrześni i Nowej Soli. Teraz podopieczne Ilony Olsztyńskiej-Pawlak i Anety Olsztyńskiej przygotowują się do półfinałów Mistrzostw Polski Kadetek, które odbędą się w Nowej Soli w dniach 11-13 lipca.


Autor: GPŚ | Opr. ka
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież