nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport 6. MIEJSCE NA MP
6. MIEJSCE NA MP Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 14 lipca 2014 12:25

Tysiąc dwustu młodych siatkarzy z całej Polski przybyło do Drzonkowa zawalczyć o Puchar Kinder + Sport 2014. W ciągu czterech dni zostało rozegranych prawie tysiąc sześćset spotkań. Turniej rozgrywany był w 3 kategoriach wiekowych, a w każdej wystąpiło 48 drużyn.

Klub UKS Środa reprezentowały złote medalistki Wiktoria Wiera, Hanna Tylska oraz Aleksandra Wicher. W pierwszym meczu nasze zawodniczki spotkały się z wicemistrzyniami śląska MOS Tychy. Po bardzo dobrej grze bez większych problemów podopieczne Aliny Madaj pokonały przeciwniczki 2:0 zapewniając sobie tym samym awans do 3 rundy, co pozwoliło uniknąć rundy barażowej. W III etapie o miejsca 1-32 dziewczęta spotkały się w grupie z BAS II Białystok, LTS LEGIONOVIA Legionowo, SKS SZÓSTKA Biała-Podlaska, i bezapelacyjnie wygrały wszystkie swoje spotkania zajmując 1. miejsce w grupie, zapewniając sobie tym samym awans do najlepszej 16. turnieju. W niedzielę odbył się IV etap rozgrywek. Na dziewczęta czekało, aż 8 ciężkich meczy. Kolejna grupa to walka z UKS REMIS SP 7 Świdnik, UKS ŹRÓDEŁKO Katowice, SP Krasne III. Pierwsze spotkanie średzianki wygrały łatwo, a dwa kolejne rozstrzygnięte zostały w tie-breaku i nasze zawodniczki zajęły ponownie pierwsze miejsce w grupie, awansując do najlepszej ósemki turnieju. W V etapie rozgrywek dziewczyny walczyły z UKS SETBALL Oświęcim, SP 220 ATENA II Warszawa oraz PLAS Kielce. Po pierwszym przegranym meczu nasze zawodniczki nie potrafiły się odbudować przegrywając dwa kolejne spotkania. Dziewczyny więc walczyły o miejsca 5-8. Po kolejnych meczach reprezentantki UKS Środa zdobyły w końcu 6. miejsce w Polsce. Było to najwyższe miejsce spośród wszystkich drużyn z Wielkopolski.

 

Autor: GPŚ | UKS Środa
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież