Start Artykuły Sport LOKOMOTYWĄ WOJCIECH KACZOR
LOKOMOTYWĄ WOJCIECH KACZOR Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
czwartek, 24 lipca 2014 14:23

W dniach 13-15 lipca we Wrocławiu rozegrana została XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. UKS „Orkan” Środa na imprezie reprezentowało 17 lekkoatletów. Zawodnicy średzkiego klubu, podobnie jak w roku ubiegłym, należeli do ścisłej czołówki. Na zawodach wywalczyli 2 złote i 1 srebrny medal oraz szereg miejsc wysoko punktowanych.

UKS „Orkan” Środa w punktacji klubowej sklasyfikowany został na III miejscu na 207 klubów z całego kraju. Osiągnięcie naszych lekkoatletów jest wręcz rewelacyjne. Spośród osiągnięć średzkich zawodników na czoło wybijają się osiągnięcia Wojciecha Kaczora, który w biegu na 200m uzyskał jeden z najlepszych wyników imprezy. Wojtek przebiegł dystans w 21,61 sekundy poprawiając swój rekord życiowy aż o 0,26 sek. Wojtek swoim przeciwnikom nie dał najmniejszych szans. Wysoka forma Wojtka spowodował, że był również „lokomotywą” sztafet 4x100m i 4x400m. Sztafeta 4x100m zdobyła srebrny medal rezultatem 43,10, a biegała w składzie: Adrian Wesela, Jakub Neumann, Sebastian Wenzel, Wojciech Kaczor. Złoty medal w tej sztafecie zdobyli sprinterzy MULKS Sieradz czasem 42,93. Nasi sprinterzy byli faworytami, ale zmiany nie były najlepsze. Sztafeta 4x400m po heroicznej walce zdobyła złoty medal doskonałym rezultatem 3.21,36 przed sztafetą AZS Łódź 3.21,71 i ekipą LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża – 3.25,70. Nasi sztafetowcy 4x400m biegali w składzie: Adrian Wesela, Bartosz Frąckowiak, Jakub Neumann, Wojciech Kaczor. Wysokie 5. miejsce zajęli: Hubert Pieszke w rzucie oszczepem 700g – 57,94m i Marietta Pankowska w chodzie na 5km – 25.50,19. Hubert i Marietta do samego końca walczyli o medale. Hubert w ostatnim rzucie posłał „dzidę” na odległość ponad 62m, ale sędzia rzutu nie zaliczył, bo miał wątpliwości czy grot oszczepu wcześniej dotknął trawy czy też usiadł jak szybowiec. Marietta do ostatniego okrążenia maszerowała w czołowej grupie, jednak na finiszu przeciwniczki podkręciły tempo, a do brązowego medalu zabrakło naszej reprezentantce niewiele. Na 6. pozycji w biegu na 200m uplasował się Adrian Wesela. Adrian uzyskał finale wynik – 22,23, a w eliminacjach – 22,02. Gdyby powtórzył wynik z eliminacji zdobyłby brązowy medal. Na 9. miejscach uplasowali się: Jakub Neumann w biegu na 400m – 50,38 (rek. życ.) i Zuzanna Kubiak w skoku wzwyż – 162cm. Kamila Podraza w biegu na 100m przez płotki zajęła 10. miejsce czasem – 14,89 (el. 14,68 rek. życ.). Na 12. miejscu w pchnięciu kulą 3kg uplasowała się Anna Jerzyniak rezultatem – 12,26m (el. 13,16m). Gdyby Ania powtórzyła w finale wynik z eliminacji zajęłaby 7. pozycję. Kornelia Zielińska w chodzie na 5km zajęła 14. miejsce czasem – 27.50,28. Na 16. miejscu w trójskoku uplasował się Mikołaj Kasprzak. Mikołaj skoczył na odległość 12,65m. W biegu na 400m Bartosz Frąckowiak wynikiem 51,89 zajął 17. lokatę. Zofia Fraś w biegu na 1500m z czasem 5.00,65 zajęła 18. miejsce. Końcowa klasyfikacja województw: wielkopolskie – 371,8 pkt., mazowieckie – 368 pkt., pomorskie – 291 pkt., śląskie – 285 pkt., łódzkie – 270 pkt., kujawsko-pomorskie – 257 pkt. Końcowa klasyfikacja najlepszych klubów: SL WKS „Zawisza” Bydgoszcz – 73 pkt., MKS MOS „Płomień” Sosnowiec – 72 pkt., UKS „Orkan” Środa – 67 pkt., LKS „Podlasie” Białystok – 67 pkt., AZS AWF Gdańsk – 58 pkt., CWKS „Resovia” Rzeszów – 57 pkt. Ekipa UKS „Orkan” Środa zdecydowanie przyczyniła się do zwycięstwa Wielkopolski na XX Olimpiadzie Młodzieży. Wszystkim naszym reprezentantom należą się brawa i gratulacje.

Autor: GPŚ | Andrzej Kobierski | fot. orkansr.webd.pl