nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport NIE WOLNO SIĘ KĄPAĆ
NIE WOLNO SIĘ KĄPAĆ Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 30 lipca 2014 09:08

Od soboty 26 lipca na terenie średzkiego kąpieliska zawisła czerwona flaga informująca o zakazie kąpieli. Na obecną chwilę woda nie jest przydatna do kąpieli do odwołania. Na dniach poznamy aktualne wyniki badań wody.

Jak informuje Centrum Marina – ze względu na aktualny stan wody w Zalewie Średzkim kąpiel na terenie gminnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Środzie Wielkopolskiej jest zabroniona. W godzinach dyżurowania ratowników WOPR obowiązuje czerwona flaga – zakaz wchodzenia do wody. Zarządca gminnego kąpieliska – Wydział Oświaty Kultury i Sportu oraz sprawująca nad nim nadzór Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Wielkopolskiej prowadzą czynności w celu ustalenia stanu wody pod kątem przydatności do kąpieli. Wstępnie ustalono, że w wodzie występują Sinice. Wyniki postępowania oraz badań wody opublikowane zostaną na stronie www.centrummarina.pl do środy 30. lipca.

Jak udało nam się dowiedzieć, woda w jeziorze ma 25 stopni, co jest powodem jej kwitnięcia i nieprzydatności do kąpieli. Niestety temperatura wody cały czas rośnie, co wróży, że najbliższe wyniki badania wody w jeziorze nie będą pozytywne.


Autor: GPŚ | M.M
 

Komentarze  

 
#2 kaza 2014-08-12 12:37
Cytuję Kamil:
Szkoda że nie można się kąpać Ale chyba wszyscy mamy taką myśl że będzie dobrze. ;-)

Chyba żartujesz!Za sam wygląd tej wody powinni zamknąć to jezioro całkowicie + 10m od brzegu bo śmierdzi!
Cytować
 
 
#1 Kamil 2014-07-30 13:55
Szkoda że nie można się kąpać Ale chyba wszyscy mamy taką myśl że będzie dobrze. ;-)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież