nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Sport MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W KOLARSTWIE SZOSOWYM
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W KOLARSTWIE SZOSOWYM Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:24

Jeden z najważniejszych startów sezonu dla szosowych kolarzy Polonii, to druga edycja Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w ramach kalendarza WZKol, które odbyły się na początku sierpnia w Żerkowie.

W jednym dniu kolarze starowali na dwóch dystansach. O 10:00 odbyła się jazda indywidualna na czas, a o godz. 17:00 jazda parami. Wyścigi były punktowane do rankingu WZKol., co zgromadziło 52 zawodników z 20 klubów. Pierwszy wyścig, czyli jazda indywidualna na czas na dystansie 5km wymagał od zawodników szybkościowych umiejętności. Dużą rolę w takim wyścigu odgrywają nowoczesne karbonowe rowery, które swoim standardem nie ustępują używanym przez zawodników z grup zawodowych. Aerodynamiczne kaski, kombinezony, wszystko to ma wpływ na wyniki. Klub Polonia Środa prezentowała trojka zawodników na podstawowych szosowych rowerach. Najlepszy był Krzysztof Nakonieczny z 37. miejscem, na 45. miejscu dojechał Filip Łażewski, 50. lokatę zajął Max Mendeleew-Pilecki. Poza konkursem była zorganizowana czasówka dla żaków. Po 6 miesiącach przygotowań pierwszy raz wystartował nasz reprezentant Damian Pietryk zajmując 6. lokatę.


Autor: GPŚ | Alex Mendeleew-Pilecki
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież