Start Artykuły Sport NIE ZAPOMNIELI JAK SIĘ WALCZY
NIE ZAPOMNIELI JAK SIĘ WALCZY Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak
niedziela, 07 września 2014 17:14

W Gnieźnie miejscowy klub Husarz Gniezno zorganizował zawody zapaśnicze o Puchar Prezydenta Miasta oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski LZS w stylu klasycznym w których udział wzięli zawodnicy „Tęczy”. Jak poszło średzkim zawodnikom?

Tamtejszy klub działa już od 15 lat, jednak były to pierwsze tego rodzaju zawody w tej miejscowości. Zapaśnicy ,,Tęczy” pod opieką trenera Krzysztofa Polowczyka z tego turnieju przywieźli worek medali, zarówno najmłodsi adepci średzkich zapasów jak i młodzicy. W kategorii wagowej 25kg pierwsze miejsce wywalczył Jakub Dec, a jego kolega klubowy Jan Kulikowski zajął II miejsce, w kategorii wagowej 42kg złoty medal zdobył Kacper Świdurski, a Maksymilian Siejak srebro. W kategorii młodzików w wadze 42 kg Oskar Staszewski zdobył II miejsce. Podobnie jak w kat. 73 kg, Cezary Ignaszak. Karol Pawlak w wadze do 85kg także wywalczył srebrny medal, a w wadze do 100kg Jakub Jastrząb został sklasyfikowany na III miejscu. Drużynowo ,,Tęcza” wywalczyła III miejsce. Jest to pierwszy start po przerwie wakacyjnej. Zdobyte medale świadczą, że nasi zapaśnicy, mimo wakacji, nie zapomnieli jak się walczy. W najbliższą sobotę średzcy zapaśnicy wystartują w Stargardzie Szczecińskim na Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym dzieci i młodzików.

Autor: GPŚ | AP. Opr. ka